Monosem MECA V4

300 - 900 CM

 

Pobierz prospekt siewników punktowych MONOSEM MECA V4 

 

MECHANICZNE SIEWNIKI PUNKTOWE 
DO BURAKÓW CUKROWYCH

MONOSEM MECA V4 DO WYSIEWU OTOCZKOWANYCH ZIAREN BURAKÓW

 

Siewnik punktowy MECA V4 jest przeznaczony do wysiewu otoczkowanego materiału siewnego. Siewnik może siać punktowo buraki, rzepak i cykorię. Mechaniczny układ wysiewający jest rozwiązaniem, dzięki któremu maszyna nie jest wyposażona w turbinę. Podział ziarna odbywa się w opatentowanym aparacie rozdzielającym, w którym ziarno opada grawitacyjnie do bruzdy.

Sekcje wysiewające są stopkowe, istnieją w trzech wersjach, które zostały dokładnie opisane poniżej. Siewniki są dostępne na ramie sztywnej lub składanej hydraulicznie. Najczęściej wybierane maszyny są 6-rzędowe, 12-rzędowe i 18-rzędowe. Bogaty wybór doposażeń, możliwość napędu elektrycznego sekcji i zastosowania licznych aplikacji z zakresu rolnictwa precyzyjnego, sprawia że siewniki cieszą się nieustannym powodzeniem.

Siewnik punktowy mechaniczny MECA V4, 18-rzędowy, na ramie składanej hydraulicznie

Zdjęcie: Siewnik punktowy mechaniczny Monosem MECA V4, 18-rzędowy,. na ramie składanej hydraulicznie. Siewnik może siać buraki, rzepak i cykorię (wymogiem jest otoczkowany materiał siewny), dostępne rozstawy między rzędami to 45 lub 50 cm. Opcjonalnie siewnik może współpracować z podsiewaczem czołowym. Może też być wyposażony w kontroler wysiewu oraz w instalację ISOBUS. 

MECHANICZNY SIEW PUNKTOWY

MECHANICZNE SEKCJE WYSIEWAJĄCE

 

Siewniki punktowe MONOSEM MECA V4 to owoc wieloletniego doświadczenia MONOSEM w zakresie konstukcji i produkcji mechanicznych siewników punktowych. MECA V4 to siewnik specjalnie przygotowany do wysiewu nasion otoczkowanych takich jak burak, rzepak lub cykoria.

Stopkowa sekcja wysiewająca MECA V4 posiada regulację głębokości wysiewu. Jej budowa umożliwia dwa typy kontroli głębokości pracy: za pomocą przedniego koła kopiującego lub za pomocą tzw. "układu wózkowego", dzięki któremu docisk sekcji może być łatwo przeniesiony na jej przód lub tył.

Siewnik MONOSEM MECA V4, 12-rzędowy, na ramie składanej hydraulicznie

6-rzędowy siewnik mechaniczny do buraków

Sekcje wysiewające MECA V4 zostały specjalnie przygotowane do wysiewu punktowego buraków. Dzięki zmianie tarczy wysiewającej siewniki mogą róznież siać punktowo rzepak oraz cykorię. Jakość umieszczenia ziarna, regularność głębokości pracy, dynamika wschodów – to podstawowe zalety siewnika punktowego, który zdobył uznanie plantatorów buraków.

Sekcje wysiewające mają mieć napęd mechaniczny. Dostępne są również modele z elektrycznym napędem aparatu rozdzielającego.

Zdjęcie obok: Siewnik punktowy MECA V4, na ramie sztywnej, 6-rzędowy, wyposażony w opcjonalny aplikator do środków mikrogranulowanych insektycydowych oraz w znaczniki przejazdów składane hydraulicznie.

 

aparat rozdzielający ziarno

PRECYZYJNY PODZIAŁ ZIARNA

 

Otoczkowane ziarna buraka, rzepaku lub cykorii są rozdzielane precyzyjnie. Wysoką dokładność uzyskuje się między innymi dzięki doskonałemu dopasowaniu podzespołów aparatu wysiewającego.

Obudowa aparatu rozdzielającego została wykonana z nieodkształcalnego odlewu aluminiowego, sam aparat jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga żadnej regulacji. Wymienna wkładka dociskowa została wykonana ze stali nierdzewnej znajduje się na całym wewnętrznym obrzeżu aparatu wysiewającego. Wkładka jest ekstremalnie wytrzymała, przez co zapewnia długą trwałość aparatu wysiewającego.

Gdy tylko ziarno opuści aparat wysiewający, to specjalna szczoteczka oczyszcza otwory tarczy wysiewającej, dzięki czemu wysiew kolejnych ziaren jest zawsze optymalny.

Eżektor chroni otwory tarczy wysiewającej przed zapchaniem. Eliminuje on ziarna, które mogłyby pozostać zablokowane w otworach tarczy wysiewającej.

Tarcze wysiewające do buraków otoczkowanych, rzepaku otoczkowanego i cykorii

Aparat rozdzielający ziarno mechanicznie siewnika Monosem MECA

Płytka rozdzielająca jest dobierana do wysiewanego typu ziarna. Płytki są dostępne dla różnych gatunków ziarna. Podział ziarna odbywa się za pomocą ustawionej pionowo tarczy wysiewającej, która jest zasilana od wewnątrz.

Tarcza wysiewająca o dużej średnicy (250 mm) oferuje wyjątkową precyzję podziału ziarna, nawet na dużej prędkości roboczej. Różne tarcze wysiewające są możliwe dla wszystkich znormalizowanych kalibratów otoczkowanego buraka, rzepaku lub otoczkowanej cykorii.
Tarcze do wysiewu buraków otoczkowanych dają możliwość wysiewu od 12 do 25 cm między ziarnami w linii, natomiast tarcze do cykori 6 do 12,5 cm, a tarcze do rzepaku otoczkowanego od 4,5 do 9 cm.

Osłona zabezpieczająca tarczę wysiewającą została wykonana ze stali nierdzewnej. Zabezpiecza ona tarczę wysiewającą przed bryłkami ziemi, kamieniami lub resztami roślinnymi.

 

 

MECHANICZNE SEKCJE WYSIEWAJĄCE meca V4

GŁĘBOKOŚĆ ROBOCZA USTAWIANA NA PRZEDNIM KOLE

 

Sekcja wysiewająca z przednim kołem 260x100

 

Sekcja z przednim kołem 260x100

Podstawowa sekcja wysiewająca MECA V4 z przednim kołem 260x100 mm. Przednie koło kopiujące kontroluje głębokość wysiewu. Regulacja głębokości odbywa się na przednim kole, które utrzymuje ją na równomiernym poziomie.

Sekcja wysiewająca z przednim kołem 285x65 i krojami talerzowymi

 

Sekcja w przednimi kołami 285x65 i talerzami

Bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza na polach, gdzie znajdują się resztki roślinne oraz w przypadku, gdy stosowana jest uproszczona metoda wysiewu, jest sekcja wysiewająca MECA V4 z 2 przednimi kołami 285x65 mm oraz podwójnym krojem talerzowym. Ustawienie głębokości wysiewu odbywa się za pomocą przednich kół, to one pilnują równomiernej głębokości siewu ziarna.

 

sekcje wysiewające  monosem meca v4

GŁĘBOKOŚĆ ROBOCZA USTAWIANA ZA POMOCĄ "UKŁADU WÓZKOWEGO"

 

Sekcja z układem wózkowym

 

Sekcja z przednim kołem 260x100 i "układem wózkowym"

Podstawowa sekcja wysiewająca z kołem przednim 260x100 mm, wyposażona w tzw. "układ wózkowy". W rzeczywistości jet to specjalna śruba z pokrętłem regulacyjnym, która służy do przeniesienia ustawienia kontroli głębokości wysiewu na przednie koło kopiujące lub na tylny blok ugniatający z kołami rozstawionymi w kształcie litery "V".

Sekcja w przednimi kołami 285x65, talerzami i układem wózkowym

 

Sekcja w przednimi kołami 285x65 i talerzami oraz "układem wózkowym"

Sekcja wysiewająca stopkowa z krojami talerzowymi z przodu i z "układem wózkowym" regulowanym za pomocą specjalnej śruby. "Układ wózkowy" ułatwia szybkie przestawienie kontroli głębokości roboczej albo na przód albo na tył sekcji. Ustawienie jest łatwe i szybkie.

 

PRECYZJA  WYSIEWU PUNKTOWEGO

SOLIDNE ARGUMENTY

 

  • Solidna, sprawdzona konstrukcja ram
  • Duży wybór rodzajów sekcji wysiewajacych 
  • Możliwość siewu rzepaku i cykorii
  • Precyzyjny podział ziarna
  • Szeroki pakiet doposażeń opcjonalnych
  • Elektryczny napęd sekcji jest możliwy
  • Siewnik mechaniczny, nie potrzeba turbiny
  • Możliwość zamontowania talerzy z przodu sekcji
  • Dostępność do rolnictwa precyzyjnego
 

RAMA SKŁADANA ALBO  RAMA NA WÓZKU

RAMY SIEWNIKÓW DOSTOSOWANE DO POTRZEB

 

Siewniki mechaniczne MECA V4 są dostępne na ramie sztywnej (6, 12 rzędów), na ramie sztywnej z wózkiem transportowym (12 i 18 rzędów) lub na ramie składanej hydraulicznie (12 i 18 rzędów). W zależności od potrzeb występujących w gospodarstwie, można wybrać odpowiednią ramę siewnika.

W zależności o wybranego typu ramy siewniki mogą mieć montowane wyposażenia opcjonalne. Praktycznym rozwiązaniem w przypadku ram o dużej szerokości roboczej jest współpraca z czołowym podsiewaczem nawozów. W mniejszych szerokościach pracy podsiewacze nawozów mogą być zamontowane bezpośrednio na siewniku. Podobnie jak aplikatory do mikrogranulatów Microsem.

 

Mechaniczne siewniki do buraków otoczkowanych MECA V4

 

 

maszyny  monosem

FILM O SIEWNIKACH I PIELNIKACH MONOSEM

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna