Monosem NG PLUS MONOSHOX

300 - 900 CM

 

Pobierz prospekt siewników punktowych MONOSEM NG PLUS M (MONOSHOX)

 

siewniki punktowe MONOSEM MONOSHOX

SIEWNIKI Z AMORTYZACJĄ SEKCJI WYSIEWAJĄCEJ

 

Siewniki punktowe MONOSEM NG PLUS M (M = MONOSHOX) to siewniki wyposażone w identyczny układ podciśnieniowy pneumatyczny jak siewniki Monosem NG Plus 4. Te precyzyjne, pneumatyczne, podciśnieniowe siewniki mogą siać kukurydzę, buraki cukrowe, fasolę, bobik, rzepak, soję, sorgo, słonecznik, kukurydzę cukrową, groch i inne rośliny, które mogą być wysiewane punktowo. Siewniki NG PLUS M zostały wyposażone w amortyzację sekcji Monoshox.eu (patent Monosem).

Wzrost prędkości siewu nie może wpływać negatywnie na jakość wysiewu. To w tej właśnie optyce MONOSEM rozwinął sekcję wysiewającą NG PLUS Monoshox®.EU. Sekcja wysiewająca została zbudowana na bazie sekcji NG Plus 4, która została wyposażona we wzmocniony równoległobok dysponujący dwoma sprężynami dociskającymi, które można szybko przestawić oraz w specjalny amortyzator wytłumiający wstrząsy sekcji wysiewającej, który został specjalnie dla niej zaprojektowany.

 

Siewnik punktowy MONOSEM NG PLUS M, 12-rzędowy

Foto: Siewnik punktowy MONOSEM NG PLUS M, 12-rzędowy, rozstaw między rzędami 45 cm. Sekcje wysiewające z amortyzacją MONOSHOX. Taki siewnik może siać rzepak lub buraki na rozstaw 45 cm. Istnieje również możliwość wysiewu 8 rzędów kukurydzy z rozstawem 75 cm. Na fotografii widać aplikator do mikrogranulatów Microsem zamontowany na siewniku oraz instalację do podsiewania nawozów granulowanych. Z przodu ciągnika jest zawieszony zbiornik podsiewacza czołowego. Sekcje posiadają napęd elektryczny a siewnik jest wyposażony w instalację ISOBUS, która otwiera drogę do rolnictwa precyzyjnego, na przykład do obsługi rozłączania sekcji (Section Control).

SZYBSZY SIEW  Z JAKOŚCIĄ MONOSEM

AMORTYZACJA USPRAWNIA PRACĘ

 

Sekcja wysiewająca Monosem z amortyzacją MONOSHOX

 

Silna sekcja wysiewająca z amortyzacją

Masywna, solidna konstrukcja oraz silna rama siewnika umożliwiają szybszą pracę. Solidny materiał, odpowiednie dopasowanie elementów, przemyślana konstrukcja, specjalny kształt równoległoboku - wszystko to ma wpływ na trwałość maszyny.

Wysoka prędkość siewu punktowego dzięki amortyzacji Monoshox

 

Wysoka jakość wysiewu na wysokiej prędkości pracy

 

Dzięki zastosowaniu amortyzatora praca sekcji wysiewającej może być szybsza. Sekcja wysiewająca jest oczywiście uniwersalna. Układ szybkiej wymiany redliczki wysiewającej umożliwia szybką zmianę na przykład z redlicy do wysiewu kukurydzy na redlicę do wysiewu drobnonasiennych, takich jak rzepak lub burak.

Sekcja jest łatwa w ustawieniu dzięki zastosowaniu równoległobocznego ramienia. Co więcej z tyłu sekcji montowany jest tylny blok ugniatający z kołami w kształcie litery "V" z niezależną regulacją kąta ustawienia kół oraz docisku za pomocą dźwigni.

Podczas pracy obie sprężyny dociskają sekcję do gleby, natomiast amortyzator Monoshox®.EU tłumi wstrząsy na wzór amortyzatora samochodowego. Precyzja i zachowanie regularnej głębokości wysiewu pozostają optymalne. Wynik: większa prędkość wysiewu i jakość wysiewu MONOSEM.

 

siew punktowy o  wysokiej precyzji

ZALETY SIEWNIKA PUNKTOWEGO MONOSEM NG PLUS M

 

 • Znakomity aparat rozdzielający ziarno
 • Solidna, masywna i trwała konstrukcja 
 • Układ szybkiej wymiany redliczki
 • Precyzyjny podział ziarna
 • Amortyzacja sekcji wytłumiająca wstrząsy i drgania
 • Regulowany przedni rozgarniacz
 • Może siać kukurydzę, buraki, rzepak, fasolę, słonecznik i inne uprawy wysiewane punktowo
 • Tylny blok ugniatający z niezależną regulacją kąta ustawienia kół i docisku
 • Możliwość napędu elektrycznego, ISOBUS
  i dostępu do aplikacji rolnictwa precyzyjnego
 

czym wyróżnia się sekcja  z amortyzacją monoshox?

WARTO OBEJRZEĆ FILM PORÓWNUJĄCY SEKCJĘ BEZ AMORTYZACJI Z SEKCJĄ Z AMORTYZACJĄ

 

WIELE DOSTĘPNYCH  SIEWNIKÓW PUNKTOWYCH

RÓŻNE MODELE SIEWNIKÓW W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB

 

Duże gospodarstwa i firmy usługowe poszukują wydajnych, niezawodnych maszyn. Poszukiwana jest przede wszystkim wysoka jakość wysiewu. Wiele testów i doświadczeń przeprowadzonych w ubiegłych latach pokazuje, że wysoka jakość wysiewu ziarna w glebie, czyli umieszczenia ziarna w odpowiedniej odległości ziarno od ziarna w linii oraz zachowanie równomiernej głębokości wysiewu mają ogromny wpływ na wydajność. Okazuje się, że plon może być o parę ton wyższy, oszczędza się materiał siewny i finalnie zarabia się więcej pieniędzy. 

Fotografia obok, po prawej stronie: siewnik punktowy MONOSEM NG PLUS M, 8-rzędowy, na ramie składanej hydraulicznie TFC, z centralnym podsiewaczem do nawozów granulowanych o pojemności 1500 litrów i z aplikatorem do mikrogranulatów Microsem.

Siewnik punktowy na ramie składanej 8-rzędowy Monosem NG PLUS M TFC

Siewnik punktowy Monosem NG PLUS M 6-rzędowy z podsiewaczem 980 l

Na zdjęciu po lewej stronie jest pokazany siewnik punktowy MONOSEM NG PLUS M, 6-rzędowy na ramie teleskopowej pojedynczej (pierwsza i szósta sekcja są zsuwane do transportu "teleskopowo", natomiast w pozycji roboczej wszystkie sekcje wysiewające są rozsunięte). Siewnik jest wyposażony w podsiewacz do nawozów granulowanych, metalowy, o pojemności 980 litrów, wyposażony w dwutalerzowe redlice wysiewające. Na sekcjach wysiewających widać również zamontowane koła dociskowe PRO, które zagęszczają glebę nad wysianym ziarnem, aby zapewnić równe i szybkie wschody.

Istnieje wiele różnych doposażeń siewnika, jednym z nich jest widoczny na zdjęciu aplikator do mikrogranulatów (np. insektycydowych) Microsem. Każdy zbiornik (o pojemności 20 litrów) obsługuje dwie sekcje siewnika. Ustawienie jest proste i szybkie. W celu ustawienia siewnika można się posłużyć również aplikacją Monosem.eu dostępną na urządzenia przenośne (smartfon, tablet, itd).

Każdy siewnik punktowy Monosem może być wyposażony w kontroler wysiewu, od najprostszego modelu aż po zaawansowane rozwiązania rolnictwa precyzyjnego z ISOBUS i GPS.

 

SERCE SIEWNIKA  W SEKCJI WYSIEWAJĄCEJ 

WYSOKA PRECYZJA PODZIAŁU I WYSIEWU ZIARNA

 

adapter do zbioru słonecznika kombajn Rostselmash Vector 425 w ofercie firmy Korbanek

 

Przemyślana konstrukcja sekcji wysiewającej

Siewniki punktowe MONOSEM zostały wyposażone w szczelny aparat rozdzielający ziarno. Dzięki wydajnej turbinie powietrze jest zasysane, ziarno przywiera do otworów tarczy wysiewającej, by następnie dostać się do tuby prowadzącej, zakończonej redliczką wysiewającą, znajdującą się między dwoma talerzami sekcji wysiewającej, otwierającymi bruzdę. Redliczka tworzy kształ bruzdy przypominający literę "V", dzięki czemu ziarno nie toczy się. Wysiew jest dokładny, na pożądaną głębokość. Sekcje wysiewające MONOSHOX zostały wyposażone w układ szybkiej wymiany redliczki wysiewającej. To praktyczne rozwiązanie ułatwiające pracę (na filmie powyżej widać jak jest obsługiwany ten układ).

przezbrojenie hederu do zbioru rzepaku kombajn Rostselmash Vector 425

 

Ważne serce siewnika punktowego

Aparat rozdzielajacy ziarno w siewnikach punktowych MONOSEM pełni bardzo ważne zadanie: zajmuje się rozdziałem ziarna, żeby było wysiewane punktowo, ziarno po ziarnie. Pojedynkowanie ziarna ma ogromny wpływ na precyzję wysiewu a przez to i na późniejsze kiełkowanie materiału siewnego, jego wzrost, wschody i późniejsze fazy rozwoju.

Szczelny aparat, nieodształcalny korpus i pokrywa aparatu wykonane ze stopu aluminium, sztywna tarcza wysiewająca o grubości 1,5 mm zapewniająca szczelność dzięki teflonowej podkładce uszczelniającej, pełne mieszadło wykonane z mosiądzu, chroniące przed elektryzowaniem się ziarna, zgarniacz i eżektor ziarna, również z mosiądzu - wszystko to ma wpływ na uzyskanie najwyższej jakości podziału kukurydzy, buraków, rzepaku, fasoli, bobiku, słonecznika i wielu innych upraw wysiewanych punktowo.

jak ustawić  siewnik punktowy?

I JAK SKORZYSTAĆ Z APLIKACJI NA SMARTFON: MONOSEM.EU?

 

SZYBKA ZMIANA ROZSTAWU RZĘDÓW

SIEWNIK NG PLUS ME MULTISLIDE 12/8 RZĘDÓW

 

CZYM NAJLEPIEJ  SIAĆ PUNKTOWO?

JAKI SIEWNIK WYBRAĆ DO KUKURYDZY ALBO BURAKÓW I RZEPAKU?

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna