Brak ocen, bądź pierwszy.

Monosem NG PLUS MONOSHOX

300 - 900 CM

 

Pobierz prospekt siewników punktowych MONOSEM NG PLUS M (MONOSHOX)

 

Siewniki punktowe MONOSEM NG PLUS M (M = MONOSHOX) to siewniki wyposażone w identyczny układ podciśnieniowy pneumatyczny jak siewniki Monosem NG Plus 4. Siewniki mogą siać kukurydzę, buraki cukrowe, fasolę, bobik, rzepak, soję, sorgo, słonecznik, kukurydzę cukrową, groch i inne rośliny, które mogą być wysiewane punktowo. Siewniki NG PLUS M zostały wyposażone w amortyzację sekcji Monoshox.eu. 

 

Siewnik punktowy MONOSEM NG PLUS z sekcjami wysiewającymi MONOSHOX w pracy

Foto: Siewnik punktowy MONOSEM NG PLUS z sekcjami wysiewającymi MONOSHOX w pracy,

model 8-rzędowy, na ramie składanej hydraulicznie.

 

Wzrost prędkości siewu nie może wpływać negatywnie na jakość wysiewu. To w tej właśnie optyce MONOSEM rozwinął sekcję wysiewającą NG PLUS Monoshox®.EU. Sekcja wysiewająca została zbudowana na bazie sekcji NG Plus 4, która została wyposażona we wzmocniony równoległobok dysponujący dwoma sprężynami dociskającymi, które można szybko ustawić oraz w specjalny amortyzator, który został przygotowany dla zastosowania na sekcji wysiewającej.

Wysoka jakość wysiewu MONOSEM

 

Podczas pracy obie sprężyny dociskają sekcję do gleby, natomiast amortyzator Monoshox®.EU tłumi wstrząsy na wzór amortyzatora samochodowego. Precyzja i zachowanie regularnej głębokości wysiewu pozostają optymalne. Wynik: większa prędkość wysiewu i jakość wysiewu MONOSEM.

 

Sekcja wysiewająca MONOSEM MONOSHOX z amortyzacją

 

Siewniki punktowe MONOSEM zostały wyposażone w szczelny aparat rozdzielający ziarno. Dzięki wydajnej turbinie powietrze jest zasysane, ziarno przywiera do otworów tarczy wysiewającej, by następnie dostać się do tuby prowadzącej, zakończonej redliczką wysiewającą, znajdującą się między dwoma talerzami sekcji wysiewającej, otwierającymi bruzdę. Redliczka tworzy kształ bruzdy przypominający literę "V", dzięki czemu ziarno nie toczy się. Wysiew jest dokładny, na pożądaną głębokość. Sekcje wysiewające MONOSHOX zostały wyposażone w układ szybkiej wymiany redliczki wysiewającej. To praktyczne rozwiązanie ułatwiające pracę (na filmie poniżej widać jak jest obsługiwany ten układ).

 

Siewnik punktowy Monosem z 8 sekcjami Monoshox na ramie składanej TFC

 

Od listopada 2017 roku nowością jest siewnik NG PLUS M, 6-rzędowy, który może być wyposażony w nowy podsiewacz do nawozów o dużej pojemności: 980 litrów. Zbiornik podsiewacza jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Zbiornik podsiewacza nawozów wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego porównanie pracy sekcji wysiewającej MONOSEM NG PLUS 4 oraz sekcji z amortyzacją NG PLUS MONOSHOX.

 


Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna