Kombajn Rostselmash RSM161 slajd na korbanek.pl

0% - Finansowanie Fabryczne Rostselmash

- RATY DO 10 LAT 

- fINAnSOWANIE vat

- pierwsza rata PO ŻNIWACH

- oBOWIĄZUJE do wyczerpania zapasów

    513 600 630  WCZESNE DECYZJE PROCENTUJĄ

kombajn zbożowy Rostselmash Torum 770 www.korbanek.pl

ROSTSELMASH TORUM 770

Innowacyjny kombajn rotorowy

 

 

 

 

Dowiedz sie więcej

kombajn zbożowy Rostselmash NOVA www.korbanek.pl slider

ROSTSELMASH NOVA 330

DOSKONAŁY WYBÓR DLA MAŁYCH

I ŚREDNICH GOSPODARSTw

 

Dowiedz się więcej

 

Kombajn zbożowy Rostselmash Acros podczas zbiorów praca w polu

ROSTSELMASH ACROS

lider wydajności w SWOJEJ KLASIE

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

Sieczkarnia samojezdna Rostselmash RSM 1401/1403 na poly z podbieraczem do pokosów

ROSTSELMASH RSM 1401/1403

Niskie koszty, wysoka wydajność

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

www.korbanek.pl Rostselmash RSM 161 kombajn zbożowy slider

ROSTSELMASH RSM 161

380 km - NaJWYDAJNIEJSZY W SWOJEJ KLASIE

 

 

 

Dowiedz się więcej

 

kombajn zbożowy Rostselmash Vector 425 podczas pracy w polu widok z lotu ptaka

ROSTSELMASH VECTOR

Jeden z najpopularniejszych

kombajnów na świecie

 

 

Dowiedz się więcej

 

Rostselmash ACROS

333 - 333 KM

Wysoka produktywność, uniwersalność, dbałość o plon, łatwość dostosowania do własnych wymagań oraz komfort obsługi - to zalety, dzięki którym kombajny ACROS zostały docenione przez profesjonalistów na całym świecie. 

przygotowany do pracy Rostselmash Acros 595 kombajn zbożowy
 
 

Seria ACROS jest reprezentowana przez kilka modeli przystosowanych do różnych warunków pracy. Wybierając model ACROS wybierasz pewność, że kupujesz kombajn zbożowy uznawany za najlepszego w swojej klasie. Wysoka wydajność kombajnu zapewnia zbiór ponad 1000 hektarów na sezon począwszy od wczesnych zbóż, a kończąc na kukurydzy i słonecznikach.

kombajn zbożowy Rostselmash Acros 580 uznany za najlepszy w swojej klasie
 

Podajnik pochyły z  odrzutnikiem

 

W podajniku pochyłym zastosowano unikalne rozwiązania – na wyjściu transportera zamontowano odrzutnik. Masa roślinna podążająca w kierunku bębna młócącego nie tylko przepływa z większą prędkością, ale jest także podawana równo. W rezultacie zmniejsza się obciążenie systemu młócącego, a zwiększa się wydajność przepustowa. Długość komory pochyłej została zwiększona do 250 mm, co pozwala na równomierne przedostawanie się masy ziarnistej do młocarni. Dodatkowo proces załadunku/rozładunku hedera z wózka transportowego został uproszczony. Polepszyła się również widoczność na przyrząd żniwny z kabiny. I jeszcze jeden dodatkowy plus dla tych, którzy nastawiają się na zbiór kukurydzy i słonecznika – ze względu na to, że nie ma jako takiego bębna palcowego na wejściu - nie ma potrzeby wnoszenia zmian w podajniku by zbierać kukurydzę czy słonecznik

podajnik pochyły z odrzutnikiem w kombajnie Rostselmash dostępny w korbanek
 

Maksymalna wydajność

Bęben o średnicy 800 mm w kombajnach Rostselmash korbanek pl

Rostselmash stworzył oryginalny i wysoko wydajny system omłotowy dla kombajnów ACROS. Siła i niezawodność oraz dokłada separacja sprosta najwyższym wymaganiom jakościowym. 

Główną zaletą jest oryginalny bęben omłotowy z największą w tej klasie średnicą na świecie (800mm), który dzięki ogromnej trwałości łatwo radzi sobie z mokrą, zanieczyszczoną lub różną masą słomy.

 

Bęben młócący

Duża średnica bębna oraz ekstremalnie duży kąt opasania bębna wynoszący (130 ˚) zapewnia największy w swojej klasie obszar separacji ziarna wynoszący 1.38 m2.


Dzięki tej właściwości możliwe jest osiągnięcie prawie kompletnej separacji na poziomie (95%) już na bębnie młócącym. Zachowując przy tym bardzo niskim współczynniku uszkodzenia ziarna.

wysoki 95% wskaźnik separacji na bębnie młócącym kombajnu Rostselmash

 

 

Jam Control

 MECHANIZM AWARYJNEGO OPUSZCZANIA KLEPISKA

machanizm awaryjnego opuszczania kepiska kombajnu Rostselmash korbanek

Kombajn wyposażony jest w unikalny system awaryjnego opuszczania klepiska. Podczas pracy gdy istnieje zagrożenie zapchania bębna młócącego, operator bez problemu może natychmiastowo opuścić klepisko do jego maksymalnego dolnego położenia. Operacja ta potrafi w pełni ustrec się od niechcianych przestójów podczas pracy. 

System JAM CONTROL aktywuje sie za pomoca dźwigni nożnej znajdującej sie w kabinie operatora.

 

 

Symetryczne klepisko


ACROS 595+ wyposażony jest w tzw. symetryczne klepisko. Oznacza to że w momencie częsciowego zużycia jednej strony natarcia,  można bez problemu obrócić klepisko i wydłużyć okres jego użytkowania. Operacja ta zapeni nam dalszą  bezproblemową prace kombajnu.

Dzięki temu można także skutecznie obniżyć koszty eksploatacyjne maszyny.

symetryczne klepisko ułatwiające przepływ masy w kombajnie ACROS Rostselmash

 

 

Czyste  wyniki

 

Nowy system oczyszczania został wyposażony w dwie kaskady sit z sitem wstępnym, co pozwoliło uzyskać doskonały rezultat bez wydłużania sit. Ogólna powierzchnia sit została znacząco powiększona z 4,7 m2 do 5,2 m2. Zamontowany został nowy dwusekcyjny wentylator, który wytwarza strumień powietrza nie zależny od obciążenia. Te czynniki sprawiają, że efekty oczyszczania są dużo lepsze niż w przypadku podstawowego systemu. Wyrażają się one w wydajności kombajnu i mniejszym stopniu zanieczyszczenia ziarna. Czystość ziarna jest tak wysoka, że ziarno „z pola” można kierować bezpośrednio na elewator.

Jeszcze jedno udogodnienie – opcjonalne elektryczna regulacja sit, dzieki której nie opuszczając kabiny można dokonywać wszystkich niezbędnych ustawień sit oraz sterować strumieniem powietrza. Dodatkowo – sita są łatwe w demontażu, co również ułatwia obsługę i konserwację kombajnu.

W celu zwiększenia wydajności zwiększono długość klawiszy (+120 mm) i zmieniono ich strukturę. Zmodernizowane łopatki znajdujące się na powierzchni sit są ustawione wzdłuż przepływającej masy tak by poprawić płynność ziarna. Jak pokazują przeprowadzone próby nowa wersja wytrząsacza słomy zapewnia o wiele bardziej intensywny proces separacji, szczególnie, w warunkach zwiększonej wilgotności

schemat elementów młócąco czyszczących w kombajnie Rostselmash ACROS
Zbiornik na ziarno o pojemności 9000 l w kombajnie Rostselmash ACROS od korbanek
 

wszystko pod kontrolą

 

Praktyka pokazuje, że wyładunek ziarna nie zajmuje więcej jak 5% czasu pracy kombajnu. W potrzebie redukcji tego czasu, kombajn ACROS jest wyposażony w wysoko wydajny układ wyładunkowy (prędkość wyładunku do 90 L/sec.) oraz zbiornik na ziarno o dużej pojemności 9000 L). Kompletny wyładunek całego ziarna ze zbiornika zajmuje mniej niż dwie minuty.

Smart Launch jest opatentowanym rozwiązaniem następującego po sobie właczania ślimaków wyładowczego i poziomego. Zalety:

•  zmniejsza ryzyko uszkodzenia systemu wyładowczego – od przeciążenia do momentu włączenia wyładunku. Cecha jest szczególnie ważna podczas pracy na kulturach o wyższej wilgotności,

•  Wyklucza rozsypanie ziarna znajdujacego się w zbiorniku podczas składania ślimaka. Rura wyładowcza zawsze pozostaje wolna od ziarna,

•  łatwość wyładunku etapowego.

szybki wyładunek ziarna z prędkością do 90l/s kombajn zbożowy Rostselmash ACROS od korbanek

 

hydropulsatory w zbiorniku ułatwiające przepływ wilgotnego materiału ACROS Rostselmash

HYDROPULSATORY W ZBIORNIKU

Kombajny Rostselmash jako jedyne na świecie posiadają system wibrujących ścian zbiornika na zboże, przy użyciu którego można całkowicie oczyścić zbiornik z przylegającego materialu.

To niepowtarzalne rozwiązanie pozwala na całkowity rozaładunek zbiornika nawet przy dużej wilgotności zboża. Operator podczas wyładunku  widząc, że wilogtny materiał przylega do ścian zbiornika ma możliwosć uruchomienia hydropulsatorów przyciskiem znajdującym sie na panelu sterującycm.  

rura wysypowa

 

górny wysyp długa rura wyładowcza ziarna kombajnu Acros Rostselmash

Długość oraz kąt obrotu rury wysypowej zostały zaprojektowane dla bezproblemowego rozładunku dla przyczep różnego rodzaju. Nawet jeżeli jest to długa przypczepa, a kombajn wypsażony jest w 9 metrowy heder.  
Możliwość dezaktywacji napędu żniwnego podczas rozładunku pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa oraz zwiększenie żywotności układu młócącego.

 

ZARZĄDZANIE SŁOMĄ

 

Z pełną wydajnością

CROS klasyczny system młócenia i system separacji praktycznie nie uszkadzają słomy. Zależnie od późniejszego użycia słoma może zostać pocięta lub ułożona w pokos.  

zintegrowana sieczkarnia

Zintegrowana sieczkarnia zapewnia dokładne cięcie słomy i równomierne rozmieszczenie na powierzchni pola przy określonej szerokości. Trzon konstrukcji stanowią noże o krawędziach odpornych na ścieranie oraz posiadające możliwość samoczynnego ostrzenia.

wydajna sieczkarnia dołkadne rozbrobnienie i rozścielenie materiału kombajn ACROS
 

dwie predkości sieczkarni

 

możliwość regulacji prędkości sieczkarni dwie prędkości dla słomy i kukurydzy Rostselmash ACROS PLUS

 

Bęben roboczy posiada dwie prędkościs: 3 400 obr./min dla słomy tradycyjnej oraz ok 2 000 obr./min dla kukurydzy. Mniejsza prędkość tnąca została wprowadzona w celu obniżenia zużycia sieczkarni.

Rostselmash ACROS dwie prędkości dla słomy i kukurydzy

 

Załączanie sieczkarni odbywa się automatycznie wraz z załączeniem układu omłotowego, możliwe jest również uruchomienie sieczkarni oddzielnie poprzez tryb manualny w terminalu. 

 
wysokowydajny silnik Cunmmins w kombajnach zbożowych Rostselmash Acros Plus do korbanek
 

gotowy do każdego zadania

Kombajny ACROS są wyposażone w silnik Cummins. Są to silniki 6 - cylindrowe dopasowane w oparciu o wysoką moc oraz doskonały moment obrotowy. Rezerwa momentu obrotowego wynosi 20% i gwarantuje pełną elastyczność silnika w każej sytuacji, która może spotkać kombjan podczas żniw.

 

Kombajn ACROS 595 Plus wyposażony jest w 6 cylindrowy silnik Cummins QSB 8.9l z AdBlue (Stage IV) o mocy 333 KM – produkcji USA. Operator może z łatwością kontrolować obroty silnika przy pomocy przycisku na panelu sterowania w kabinie. Zapas momentu obrotowego wynosi do 20%. Ekonomiczny silnik razem z 540-litrowym zbiornikiem paliwa pozwala pracować bez tankowania do 16 godzin.

niezawodny silnik Cummins w kombajnach zbożowych Rostselmash Acros Plus
 

Pokładowa  Sprężarka

 

sprężarka powietrza ze zbiornikiem o pojemności 110 l kombajn Acros Rostselmash

Pokładowa sprężarka powietrza ze zbiornikiem o pojemności 110 litrów (standard we wszystkich modelach ACROS) pozwala oszczędzić dużo czasu podczas konserwacji szczególnie w warunkach polowych. 

 
znakomita widoczność z kabiny operatora powierzchnia szyb 5m2 kombajn ACROS Rostselmash
 

KABINA KOMBAJNU ACROS

 

komfortowa wygodna przestronna kabina kombajnu Rostselmash Acros 595
 • More

  Komfortowe siedzenie operatora

  Wygodny amortyzowany fotel z wszystkimi wymaganymi regulacjami pozwala na wybór i dostosowanie najwygodniejszej pozycji roboczej.

  Close
 • More

  Dodatkowe siedzisko

  dodatkowy, miękki fotel składany dla pasażera/instruktora.

  Close
 • More

  Regulowana kolumna kierownicza

  Regulacja kolumny kierownicy w odniesieniu do wysokości i nachylenia pomoże dostosować stanowisko pracy dla operatora.

  Close
 • More

  joystick gst 

  Wielofunkcyjna dźwignia jest swoim kształtem idealnie dopasowana do kształtu dłoni operatora. 

  Close
 • More

  Advister monitor

  Pełna kontrola nad procesem młotu oraz niezliczona ilość funkcji odpowiedzialnych za doskonałe osiągi maszyny.

  Close
 • More

  INSTALACJA RADIOWA

  Długie dni pracy skutecznie umili ulubiona muzyka. W kombajnie zainstalowano instalcje radiową. System audio stanowi wyposażenie standardowe kabiny.

  Close
 • More

  Chłodzony schowek

  Zimny napój zawsze pod ręką. Schowek zlokalizowany jest na wyciągnięcie ręki.

  Close

 

dotykowy monitor sterujący wygodna obsługa kombajnu ACROS 595 Plus Rostselmash

DOTYKOWY MONITOR STERUJĄCY

Wszystkie informacje, które się pojawiają na ekranie monitora są przedstawione w bardzo jasny i intuicyjny sposób za pomocą obrazków i dodatkowych krótkich opisów.

Całe menu jest w języku polskim, a sama obsługa komputera odbywa sie poprzez dotykanie ekranu. Dodatkowo system mozna obsługiwać za pomocą klawiszy funkcyjnych umieszczonych z boku na panelu sterującym, co jest bardzo przydatne w momencie gdy np. mamy brudne dłonie.

 

Komponenty kombajnu

 Do produkcji kombajnów Rostselmash wykorzystywane są komponenty najlepszych światowych producentów, dzięki temu zyskujemy gwarancje niezawodności maszyny.

 

komponenty kombajnu schemat budowy światowi producenci podzespołów kombajnu ACROS 595 Plus Rostselmash

ADAPTERY DO KUKURYDZY I SŁONECZNIKA

Doskonała przystawka żniwna to rzecz wymagana dla doskonałych kombajnów. Wszyscy wiedzą, że zbiór plonów zaczyna się od hederu. Dlatego jego właściwy dobór ma kolosalny wpływ na efektywność całego procesu zbioru.

heder do zbioru zbórz kombajnu ACROS 595 Plus Rostselmash korbanek
 • More

  Listwa tnąca Schumacher

  działa płynnie, precyzyjnie oraz nie wykazuje zużycia. Wysoka prędkość cięcia skutkuje wzrotem jego jakości oraz wzrostem ogólnej wydajności szczególnie w niekorzystnych warunkach. Noże tnące zamocowane są śrubowo co znacząco redukuje czas ich wymiany. Podczas pracy na nierównych glebach , podnośnik łanu który podnosi wstępnie łan z gleby jest użyty do zredukowania strat (zawarty w podstawowej konfiguracji).

  Close
 • More

  bęben nagarniacza o dużej średnicy 

  Zapobieganie oplątywaniu się rolślin wokół bębna. Palce nagarniacza pomiędzy zwojami podajnika ślimakowego rozmieszczonymi na całej jego długości równomiernie przekazują materiał do gardzieli nawet podczas zbioru grochu czy niskiego jęczmienia (dla przyżądu żniwnego z kopiowaniem elektro-hydraulicznym)

  Close
 • More

  Prędkość Nagarniacza zsynchronizowana z prędkością jazdy

  ułatwia pracę operatorowi znacząco odciążając go podczas pracy. W rezultacie skutkuje to zwiększoną produktywnością i zmniejszenie strat.

  Close
 
przystawka do zbioru kukurydzy Rostselmash z kombajnem ACROS podczas pracy

 

KUKURYDZA

 

W przypadku zbioru kukurydzy proponuje się przystawkę 6 - cio lub 8- rzędową. Kombajn w takiej konfiguracji zapewnia zebranie nasion przy jednoczesnym rozdrabnaniu i rozrzucaniu masy zielonej na pole. 

przystawka do zbioru słonecznika Rostselmash z kombajnem ACROS podczas pracy

 

SŁONECZNIK

 

Przystawki  8- mio oraz 12- rzędowe zostały skonstruowane specjalnie dla zbiory słonecznika. Zapewniają one komplente zebranie upraw na poziomie 98%, co nie jest osiągalne przy użyciu innego rodzaju przystawki. Przystawka działa niezawodnie w każdych warunkach polowych, również przy zbioże odmian karłowatych czy hybrydowych. 

 

ZBIOR RZEPAKU

 

W celu uzyskania maksymalnej skuteczności podczas zbierania bardzo delikatnych roślin zalecane jest wyposażenie dodatkowe. Przystawka rzepakowa do przystawki 6/7/9m skutecznie zmniejsza straty (4 krotnie) i dodatkowo pozwala zebrać od 30 do 100 kg ziarna więcej z 1 ha w zależności od wydajności upraw.

przystawka do zbioru rzepaku soji firmy Rostselmash z kombajnem ACROS podczas pracy
 

 

 • Oceń: 
  5
  Ocen: 5 (1 głos.)
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna