Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos
Ocen produkt

Rostselmash Kombajn TORUM 770 o mocy 520KM

520 - 520 KM

TORUM - to bardzo mocny kombajn rotorowy, jeden z najbardziej wydajnych na świecie. TORUM jest w stanie zbierać ponad 2000 hektarów różnych zbóż w sezonie, zbierając 40 ton ziarna na godzinę i 300 ton na zmianę. Jego wyjątkową cechą jest rotor wraz z obrotowym klepiskiem, który zapewnia płynną w najtrudniejszych warunkach.
 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

Kombajn Rostselmash Torum 770 z gąsienicami

Kombajn oparty jest na unikatowym systemie rotacyjnym Advanced Rotor System (ARS). ARS obejmuje trzy innowacje: przenośnik pochyły, rotor z obrotowym klepiskiem i bezstopniowy napęd rotora.

 

Przekrój  Torum 770

Najwydajniejszy kombajn zbożowy marki Rostselmash

 

1

 

 • Specjalna konstrukcja przenośnika pochyłego zapewniająca większą przepustowośc przy mniejszym zużyciu energii.

2

 

 • Rotor z unikalnym 3-punktowym systemem omłotu zapewnia wyższą wydajnośc separacji.

3

 

Szybką i precyzyjną regulację omłotu umożliwia bezstopniowy napęd rotora. 


Kombajn Rostselmash Torum 770 przekrój maszyny

 

Mocarny Rotor

Łączy w sobie jeden z najbardziej wydajnych na świecie systemów omłotu 

 

Kombajn zbożowy Rostselmash Torum 770 widok z boku na heder
 

Konstrukcja przenośnika  Pochyłego

Doskonała widoczność na przyżąd żniwny

 

Rostselmash Torum 770 przenośnik pochyły

Nowej generacji podajnik pochyły znacząco zwiększa funkcjonalność kombajnu i komfort pracy podczas zbioru wszelkiego rodzaju upraw. 

Podajnik pochyły posiada regulowany kąt gardzieli dla lepszej wydajności i łatwości zbioru różnorodnych upraw. Wyposażony jest on w szybkozłącze hydrauliczne, dające nam możliwość szybkiego podłączenia lub odłączenia adapterów o masie do 4500kg.

 

 

system z  Obrotowym klepiskiem

Innowacyjne rozwiązanie zapewniające bardzo dużą wydajność

Torum 770 innowacyjny system rotora z obrotowym klepiskiem

Advanced Rotor System – jest to system omłotu który nie można porównać z żadnym innym na świecie, zapewnia on wydajność na wysokim poziomie nawet w niekorzystnych warunkach. Udział tego innowacyjnego rozwiązania w zwiększeniu wydajności jest bardzo duży.

W kombajnach typu rotorowego ze stałym klepiskiem, górna powierzchnia rotora nie jest wyposażona w klepisko, co zmniejsza ich wydajność. Obszar poza klepiskiem nie jest w pełni wykorzystany, a przy zbiorze mokrej kukurydzy i ryżu, układ taki często się zapycha (tzw. strefa martwa). Niezadowalająca praca układu rotorowego przy wilgotnych zbiorach jest niewątpliwą bolączką kombajnów wykorzystujących ten system omłotu i separacji , Po pojawieniu się systemu wykorzystywanego w kombajnie TORUM można zapomnieć o powyższym problemie, a praca w trudnych warunkach nie sprawia już problemu.
Klepisko obrotowe zapewnia samooczyszczanie, układ ten nie posiada też żadnych stref "martwych" , a częste zapychanie i zatykanie rotora jest wykluczone. Poza tym zużycie energii w procesie omłotu zmniejsza się o 8-10%.

 

unikalny  3 -punktowy system omłotu

Omłot w 360 stopniach

 

W zespole klepisk znajdują się trzy sekcje młócenia z regulacją ustawienia szczeliny. W związku z powyższym materiał jest młócony trzy razy na jeden obrót rotora w przeciwieństwie do pojedynczego omłotu jak to jest w kombajnach rotorowych tradycyjnych konstrukcji . Niezależnie od warunków zbioru i rodzaju ziarna, nie jest wymagane dodatkowe dostosowanie: od jęczmienia do omłotu pszenicy - szczelina omłotu jest ustawiona w granicach 16-20 mm.

Rostselmash Torum przekrój układu omłotowego
 

Maksymalne  czyszczenie

Dodatkowa kaskada systemu czyszczenia

 

TORUM korzysta z systemu czyszczenia składającego się z 2 kaskad. Kolejną dmuchaną kaskadę tworzy dodatkowe sito. System jest dobrze wyważony: podsiewacz z dolnym sitem przesuwają się razem, a górne sito przesuwa się w przeciw-fazie. Powierzchnia sita wynosi 5,2 m2.

Kombajn Rostselmash Torum 770 układ czyszczenia ziarna
 

resztki  pożniwne

Optymalne rozdrobnienie i rozprowadzenie

 

Kombajn Rostselmash Torum 770 rozdrabniacz słomy

TORUM wykazuje również wielofunkcyjność podczas pracy z rozdrabniaczem słomy. Rozdrabniacz słomy zapewnia wysoki standard pracy, stopień rozdrobnienia - jest doskonały. Słoma rozdrobniona jest na drobne kawałki i gwarantuje dokładną dystrybucję masy na polu przygotowując glebę do następnej udanej uprawy.

Zbiornik i  Rozładunek

Szybciej, więcej, wydajniej

Kombajn Rostselmash Torum 770 załadunek zboża

 

Większa pojemność, szybszy rozładunek, mniej przerw w terenie - rezultat – zwiększona wydajność. Odtąd tylko taka formuła. Szybciej, więcej, wydajniej

Czyste ziarno trafia zbiornika o pojemności 12 300 L. Taka pojemność pozwala poprawić skuteczność działania poprzez zmniejszenie liczby cykli rozładowywania.
Prędkość wyładunku wynosi 120 L / s, a zbiornik pełnego ziarna jest opróżniany w ciągu nie dłuższego niż 2 minuty. Długość rury wysypu wynosi 7,5 m.  natomiast wysokość rozładunku wynosi 5,4 m, kąt pochylenia wynosi 105 °. Pozwala to na łatwe rozładowywanie ziarna do każdego pojazdu transportowego nawet podczas pracy z 9 metrowym hederem. 

Kombajn Rostselmash Torum 770 widok na rurę wyłądowczą
 

Napęd  TORUM 770

Moc i zaufanie

 

 

Kombajn Rostselmash Torum 770 układ napędowy

Kombajny TORUM są wyposażone w ekonomiczne silniki o dużej mocy. TORUM 765 wyposażony jest w 6-cylindrowy silnik rzędowy Cummins QSG 12 (520 KM., poziom IV).

Zoptymalizowany wykres mocy silnika wpływa na mniejsze zużycie jego elementów, zmniejszając zużycie paliwa. Gdy wymagana jest praca z pełną mocą, silnik uruchamia swoje duże rezerwy.

 

Przeniesienie mocy do rotora,  napędu kombajnu i jego elementów roboczych odbywa się za pomocą skrzyni przekładniowej PTO (1) . Moc jest przenoszona na bardzo krótkim dystansie co owocuje bardzo niskimi stratami.

Przekładnia składa się z dwuzakresowej mechanicznej skrzyni biegów (2)  ze sterowaniem elektro-mechanicznym, przekładni planetarnej (3) zsynchronizowanej z silnikiem hydraulicznym (4) zmieniającym obroty wariatora. 

Wyposażenie  Dodatkowe

Rozwiązania usprawniające pracę

 
Kombajn Rostselmash Torum 770 spręzarka powietrza

 

SPREŻARKA POWIETRZA

 

Sprężarka powietrza pozwala zaoszczędzić wystarczająco dużo czasu przeznaczonego na konserwację, zwłaszcza w warunkach polowych, gdy nie mamy do dyspozycji innej maszyny wyposażonej w instalację pneumatyczną. Sprężarka powietrza  jest standardowym wyposażeniem innowacyjnych kombajnów zbożowych TORUM.

Kombajn Rostselmash Torum 770 gąsienice napędowe

 

UKŁAD JEZDNY

 

Podwozie jest zaprojektowane z uwzględnieniem złożonych wymagań. Zwiększony prześwit i mały promień skrętu umożliwiają łatwość w manewrowaniu kombajnem na polu i na zwykłych drogach. Istnieje także możliwość instalacji napędu na cztery koła  w kombajnie.

 

Miejce pracy  operatora

Kabina ComfortCab kombajnu zbożowego TORUM wyposażona jest w amortyzowany fotel, ulepszoną izolację akustyczną, klimatyzację, ogrzewanie,  schowek chłodzący i radio.

 

Kombajn Rostselmash Torum 770 komfortowa kabina
 • More

  Regulowana kolumna kierownicy

  Kolumna kierownicy regulowana jest w trzech płaszczyznach. Dzięki temu operator ma zapewnione doskonałe warunki do wielogodzinnej pracy.  

  Close
 • More

  JOYSTICK GST

  Weilofunkcyjny  ergonomiczny joystick jest zaprojektowany tak by idealnie doposowywał się do dłoni operatora. Obsługuje on wszystkie podstawowe funkcje kombajnu. 

  Close
 • More

  Konsola

  wyświetlacz komputera pokładowego w sposób ciągły przedstwia wszystkie podstawowe informacje o aktualnym stanie maszyny. Umożliwia to operatorowi uzyskanie maksymalnej wydajności i uniknięcia potencjalnych zagrożeń. 

  Close
 • More

  Chłodzony schowek

  Zawsze schłodzony napój w zasięgu ręki

  Close
 • More

  Panel zarządzający klimatem

  Dzieki niemu w łatwy sposób stworzy odpowiedni klimat do pracy sterując klimatyzacją, ogrzewaniem oraz nawiewami. 

  Close
 • More

  instalacja radiowa

  Cieżką prace umili ci Twoja ulubiona muzyka. Maszyna jest wyposażona w instalacje radiową z standardowymi złączami. Głośniki oraz antenta są na wyposażeniu seryjnym. 

  Close
 • More

  komforty fotel operatora

  komfortyw fotel z amortyzacją i regulacją w wszytkich płaszczyzna zapenia opertatorowi idealną pozycjie pozwalająca w pełni skupić się na pracy. 

  Close
 • More

  dodatkowe siedzenie

  wygodne siedzenie dla asystenta lub trenera 

  Close
 • More

  Podłokietnk

  Wbudowana w podłkietnik konsola sterująca zawiera przyciski sterujące wszystkimi podstawowymi funkcjami maszyny. 

  Close
 • More

  szeroka panoramiczna szyba

  zagięta przednia szyba o powierzchni ponad 5m2 zapewnia operatorowi idealną widoczność na pole pracy. 

  Close
 

Przyżądy  Żniwne

Różne sposoby optymalizacji żniw.

 

Szeroki zakres przyrządów żniwnych to wymagania stawiane  przez poszukujących wysoce wydajnych kombajnów. Każdy wie, że zbiór zaczyna się od samego początku maszyny, dlatego wybór prawidłowego adaptera jest ważnym aspektem podczas doboru maszyny.

Kombajn Rostselmash Torum 765 podczas pracy
 • More

  Napęd kosy z przekładnią Schumacher

  działa płynnie, cicho i bez zużycia. Wysoka prędkość i duzy skok kosy zwiększają jakośc cięcia i wydajnośc zbioru zwłaszcza w niekorzystnych warunkach. NOże kosy są mocowane za pomoca srób co znacznie skraca czas ich wymiany. Na wyposażeniu standardowym hederu znajdują sie podnosniki łanu, które zapewniają optymalne zbiory i zmiejszają straty podczas pracy w poległym zbożu.

  Close
 • More

  sYSTEM SYNCHRONIZACJI PRĘDKOŚCI CIĘCIA I OBROTÓW NAGARNIACZA

  znacznie ułatwia prace operatorowi i zmiejsza wymagania co do jego kwalifikacji. Jest to okolejny system zwiększający wydajnośc i zminiejszający straty. Dzięki niemu także wszystkie elementy nagarniacza sa dobrze zabezpieczone przed zaijaniem sie w niego długich roślin.

  Close
 • More

  ELEKTROHYDRAULICZNY SYSTEM KOPIOWANIA TERENU

  pozwala na zwiększenie wydajności zbioru i redukuje straty przy pokosie. Trzy tryby pracypozwalają na automatycznie ustawianie przyrządu tnącego w pozycji transportowej oraz programowanie ustawień kopiowania terenu które znacznie ułatwiają proces zbioru. Elektronika zadba o komfort pracy.

  Close
 • More

  dUŻA ŚREDNICA ŚLIMAKA

  zapobiega przed zawijaniem sie w nigo roślin. Dobrze rozmieszczone palce slimaka, zapewniają doskonały przepływ masy nawet podczas zbiorów groszku lub bardzo niskiego jęczmienia. Palce slimaka posiadają także specjalne nacięcie ktore umozliwa im bezpieczne złamanie sie podczas kontaktu z kamieniem.

  Close
 • More

  hYDRAULICZNY NAPĘD NAGARNIACZA

  pozwala na bezstopniową zmiane obrotów, zapewniając optymalny przepływ masy zwiększając wydajnośc. Jest to prosty i sprawdzony mechanizm z wymagający miniamalnej ingerencji w celu regulacji.

  Close
Kombajn Rostselmash Torum przy zbiorze kukurydzy

 

ZBIÓR KUKURYDZY

 

Dla zbioru kukurydzy na ziarno oferowane są 8 i 12 rzędowe adaptery, które zapewniają wydajność do 6 ha na godzinę. Te niezwykłe adaptery rozdrabniają i pozostawią pociętą masę na polu.

-Kombajn Rostselmash Torum 770 stół z do rzepaku

 

ZBIÓR RZEPAKU

 

W celu uzyskania maksymalnej skuteczności podczas zbierania delikatnych roślin proponuje się wyposażenie dodatkowe. Montaż stołu do zbioru rzepaku możliwy jest dla wszystkich dostępnych szerokościach przyrządu żniwnego 6/7/9 m adapter zmniejsza straty podczas zbioru 3-4 krotnie

Kombajn Rostselmash Torum zbiór słonecznika

 

ZBIÓR SŁONECZNIKA

Specjalne adaptery 8 i 12 rzędowe do zbioru słonecznika zapewniają zbiór w 98 % co nie jest możliwe do osiągnięcia przy zastosowaniu innego typu adaptera. Adapter działa niezawodnie w każdych warunkach.

Kombajn Rostselmash Torum zbiór dwuetapowy

 

ZBIÓR POKOSU

W przypadku zbioru dwuetapowego, kombajny mogą być wyposażone w podbieracz pokosu o możliwych szerokościach 3,4 lub 4,3 m. Adapter podbierający umożliwia pracę nawet w pochyłym terenie, a niezawodne elementy podbieracza zabezpieczają przed zapychaniem, zawijaniem i wydmuchiwaniem masy przez wiatr, zapewniają prace nawet w niekorzystnych warunkach.

 

Dane  techniczne

Parametry techniczne kombajnu Torum 770

Przyżąd żniwny jednostka  
Przyrząd żniwny Power Stream 1 m standard
Szerokość cięcia zespołu m 7/9
Szerokość robocza podbieracza m  4,3
Napęd kosy na bazie reduktora planetarnego   standrad
Prędkość ruchu noży obr/min 1 180 obr/min
System synchronizacji prędkości motowidła z prędkością ruchu kombajnu   standard
System elektrohydrauliczny kopiowania   standard
Podnośniki łanu (podbieracz)   opcje
Wózek transportowy do przewożenia przyrządu żniwnego   opcje
Młocarnia jednostka  
Szerokość młocarni mm  1 500
Chwytacz kamieni   standard
Advanced Rotor System ARS 2   standard
Średnica rotora mm 762 
Długość całkowita rotora mm 3 200
Napęd rotora   hydromechaniczny
Liczba obrotów rotora ob./min 250 - 1 000
Kąt opasania klepiska stopnie 360
Łączna powierzchnia omłotu i separacji, m.kw. 5,40
Powierzchnia sit oczyszczania m.kw. 5,20
Prędkość obrotowa wentylatora wialni ob./min 335 -1 050
Regulacja elektryczna sit z kabiny   standard
Autonomiczne urządzenie domłacające typu rotorowego   standrad
Zbiornik i system opróżniania jednostka  
Pojemność zbiornika l 12 300
Wydajność rozładunku (nie mniej niż) l/s 120
Wysokość rozładunku mm 5 400
Oscylatory   standard
System rozdrabniajacy   

Rozdrabniacz z dwoma prędkościami  

z zintegrowanym rorzutnikiem plew 

     
Kabina jednostka  
Zestaw Comfort Cab II 3   standrad 
System informacyjny Adviser III  4   standard
Układ automatycznego kierowania   opcja
System mapowania plonowania i wilgotności   opcja
System kontroli wideo strefy rozładunku oraz kamera tylna   opcja
Automatyczny układ smarowania centralnego   opcja
System oceny powrotu na domłacanie   opcja
Układ jezdny    
Układ napędowy   hydrostatyczny
Skrzynia biegów   3 biegi
Prędkość jazdy km/h 0-27
Ogumienie osi napędzanej   900/60R32
Ogumienie osi kierowanej   500/70R24
Napęd wymienny półgąsienicowy   opcja
Silnik    
Marka (norma emisji spalin)   Cummins QSG 12 (Stage IV)
Moc nominalna kW(KM) 383 (520)
Pojemność zbiornika paliwa, l 850
Układ kontroli zużycia paliwa   standrad
Sprężarka powietrza   standard
Wymiary oraz masa    
Długość/szerokość/wysokość (bez przyrządu żniwnego w pozycji do transportu) mm 10 986 / 3 897 / 3 975
Masa (w wykonaniu standardowym, bez przyrządu żniwnego, bez paliwa) kg 17 220 ± 516

 

 

prezentacja  Torum 770

film prezentujący kombajn rotorowy Rostselmash

 

Zobacz więcej filmówAKCESORIA DO Torum 770

Opcjonalne wyposażenie maszyny

 • Kamera cofania do kombajnu Korbanek
  Każdy kombajn Rostselmash może być dodatkowo wyposażony w kamerę cofania, która bardzo ułatwia manewrowanie kombajnem. Klient może także wybrać inne miejsca aby zamontować dodatkowe kamery
 • Przezbrojenie do kukurydzy Rostselmash
  W przypadku zbioru kukurydzy kombajny Rostselmash należy wyposażyć w dodatkowe elementy umożliwiające zbiór tego typu upraw.
 • Wózek do hederu
  Wózek transportowy do hederu jest wymagany do przemieszczania się po drogach publicznych. Ułatwia on transport maszyny.
 • Heder zbożowy PowerStream Rostselmash na korbanek.pl
  Heder zbożowy PowerStream 700 z funkcją elektro-hydraulicznego kopiowania terenu
 • Heder zbożowy PowerStream Rostselmash na korbanek.pl
  Heder zbożowy PowerStream 900 z funkcją elektro-hydraulicznego kopiowania terenu
 • Przystawka do kukurydzy Capello Quasar
  Z uwagi na wieloletnie doświadczenie w sprzedaży przystawek do zbioru kukurydzy marki Capello, właśnie maszyny tego producenta polecamy do kombajnów Rostselmash

GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia kombajnu zbożowego Rostselmash Torum 770

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


0
03 Lipiec 2024
 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna