Sulky Cultiline HR

300 - 800 CM

 

Pobierz prospekt agregatów Sulky CULTILINE HR 2020 (w j. francuskim)

 

AGREGATY UPRAWOWE SULKY CULTILINE HR

BRONY WIRNIKOWE AKTYWNE

SULKY proponuje w ofercie szeroki wybór maszyn uprawowych, są wśród nich również aktywne brony wirnikowe. Ich solidność, wysoka jakość pracy i komfort użytkowania sprawiają, że użytkownicy są z nich bardzo zadowoleni. Maszyny uprawowe są odpowiedzialne za bardzo dobre przygotowanie warstwy siewnej. Pamiętajmy, że dobre przygotowanie gleby pod zasiew wpływa na powodzenie siewów, materiał siewny będzie mieć łatwiejszy kontakt z glebą, kiełkowanie ziarna będzie lepsze, wschody równiejsze a finalnie ostateczna wydajność też może być lepsza w plonowaniu.

 

Brona wirnikowa SULKY 6 m, na ramie składanej

 

DOSTĘPNE  BRONY WIRNIKOWE

WIELE DOSTĘPNYCH MODELI

 

Duży wybór modeli bron wirnikowych ułatwia dostosowanie do mocy ciągnika. Brony wirnikowe w zależności od modelu są dostępne od 3 do 8 metrów. Brony mogą tworzyć z siewnikami zestawy uprawowo siewne: dostępne są agregaty uprawowo-siewne nabudowane, zawieszane na hydropaku lub wykorzystujące zbiornik czołowy, montowany z przodu ciągnika.

 

Brony wirnikowe SULKY CULTILINE HR modele zawieszane na ramie sztywnej

Fotografie powyżej przedstawiają modele bron wirnikowych na ramie sztywnej (nieskładanej), zawieszane. Symbole liczbowe oznaczają maksymalną moc współpracującego ciągnika. Przykładowo 160 oznacza, że brona wirnikowa może współpracować z ciągnikiem o mocy maksymalnej 160 KM, natomiast 30 oznacza, że maksymalna moc współpracującego z broną wirnikową ciągnika może wynieść 300 KM. Brony wirnikowe różnią się między sobą konstrukcją oraz wielkością przekładni napędowej.

Natomiast zdjęcia poniżej pokazują modele na ramie składanej hydraulicznie, model HRW.28 składa się do 3 m szerokości transportowej, natomiast model HRWS.29 jest tzw. wersją "SLIM" i składa się do szerokości transpoortowej do 2,50 m. Brona wirnikowa Cultiline HRW.36 może współpracować z ciągnikiem o mocy maksymalnej 360 KM!

brony_wirnikowe_sulky_cultiline_hr_na_ramie_skladanej.jpg

SOLIDNOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

MASYWNA, SILNA KONSTRUKCJA

 

Przekrój wirnika bron wirnikowych SULKY HR

 

Przekrój wirnika bron aktywnych Cultiline HR

Solidne wykonanie i silna konstrukcja oznacza odborność na naprężenia, wstrząsy i uderzenia. Obudowa brony wirnikowej, tzw. "wanna" posiada grubość 8 mm, która jest podwojona na spodzie komory wirnika. Wanna fabrycznie jest przesmarowana “na całe życie”. Zastosowanie silnych łożysk stożkowych o dużej średnicy wzmacnia odporność a monoblokowa konstrukcja usztywnia całą konstrukcję. Dzięki podwójnemu uszczelnieniu łożysk utrzymują one właściwą pozycję przez cały czas pracy.

Mocowania zębów są utwardzane za pomocą kompletnej obróbki termicznej, która również wpływa na zachowanie bardzo długiej trwałości. 

Wirniki z zębami roboczymi Cultiline HR

 

4 wirniki na metr dla lepszego spulchnienia gleby

Brony wirnikowe SULKY CULTILINE HR charakteryzują się solidną budową, która umożliwia zastosowanie 4 wirników na metr szerokości roboczej brony wirnikowej. Oznacza to lepsze osiągi, lepsze spulchnienie gleby, lepiej przygotowaną glebę pod zasiew. Odpowiedni kształt zębów sprawia, że maszyna mniej "ciągnie" ciągnik do tyłu. Dzieje się wręcz przeciwnie; brona "podąża" za ciągnikiem. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie paliwa i zyskać na lepszym przygotowaniu gleby, co oznacza lepsze rozdrobnienie, rozkruszenie i spulchnienie gleby.

Zęby montowane na wirnikach mogą być przykręcane śrubami lub być zamocowane z układem szybkiej wymiany RapidFit (jak pokazano na fotografii powyżej. W zależności od modelu dostępne są 2 rodzaje zębów: 300x15 mm (dla modelu HR.160) i 330x18 mm (dla pozostałych modeli).

 

SOLIDNE ZĘBY DO UPRAWY GLEBY

ZNAKOMITE WYNIKI W PRACY

 

Układ szybkiej wymiany zębów RapidFit Sulky

 

Układ szybkiej wymiany zębów RapidFit Sulky

Wszystkie modele bron wirnikowych SULKY CULTILINE HR (oprócz modelu HR 160) są wyposażone w układ służący do szybkiej wymiany zębów wirników. Układ RapidFit Sulky ułatwia pracę, skraca czas poświęcony na wymianę zębów roboczych. Zeby są dodatkow blokowane siłą odśrodkową wirnika. Montaż odbyw się w kolejności pokazanej na zdjęciach powyżej:

1 - Wyciągnięcie zawleczki. 2 - Wyciągnięcie sworznia. 3 - Wyciągnięcie zęba.

Alternatywą do tego układu są zęby przykręcane śrubami. Istnieje również możliwość zamówienia maszyny z zębami hartowanymi węglikiem wolframu. Dzięki temu uzyskuje się trwałe, bardzo wytrzymałe rozwiązanie, sprawdzające się nawet na glebach o dużych właściwościach ciernych.

Wirnik z zębami przykręconymi śrubami 

Fotografia powyżej przedstawia wirnik z zębami przykręcanymi śrubami.

Wykres Oszczędność na sile pociągowej

 

Oszczędność na sile pociągowej

Przeprowadzone oficjalne badanie przez Bawarski Instytut w Weihenstefan (Niemcy) udowania, że dzięki zastosowaniu 4 wirników na metr szerokości roboczej można uzyskać około 15% oszczędności na sile pociągowej (na sile uciągu) współpracującego ciągnika.

Warunki przeprowadzania testu w maju 2004 / dokument nr 06885

> Gleba świeżo po orce (gliniasto piaszczysta)
> Prędkość robocza: 7,5 km/h
> Średnia głębokość pracy: 9 cm
> Rozkruszenie gleby o intensywności porównujące pracę bron z 10 i z 12 wirnikami i o szerokości roboczej 3,00 m 

Kompletne sprawozdanie z przeprowadzonych testów znajdą Państwo w internecie:
www.lfl.bayern.de

 

PRAKTYCZNE  ROZWIĄZANIA

PROSTE I ŁATWE PRZEPROWADZANIE USTAWIEŃ

 

Brony wirnikowe SULKY HR charakteryzują się nie tylko masywną, bardzo silną kontrukcją, spójrzmy na wieżyczkę trzypunktowego układu zawieszenia, boczne wsporniki usztywniające konstrukcję. Dodajmy do tego również praktyczne rozwiązania z zakresu przeprowadzania ustawień i w ten sposób ułatwienia sobie pracy na polu. Na zdjęciu poniżej prezentujemy kilka takich rozwiązań a pod nimi podajemy silne argumenty:

 

 

brona_wirnikowa_sulky_hr_190_rozwiazania.jpg

 

 

SILNE ARGUMENTY

NIE TYLKO SIŁA, ALE I PRZEMYŚLANE ROZWIĄZANIA

 

  • Boczne osłony z możliwością regulacji wysokości ustawienia i kąta zgarniania gleby, które chronią przez tworzeniem się zwałów ziemi w trakcie pracy.
  • Łatwe ustawienie głębokości roboczej brony wirnikowej na wale, dzięki wielootworowemu uchwytowi regulacyjnemu, wystarczy przełożyć sworzeń w odpowiedni otwór.
  • Regulowane skrobaki wału są hartowane węglikiem wolframu, dzięki czemu są silne, dobrze czyszczą wał, nie wyginają się i są trwałe. Zamocowane na jednej belce są bardzo łatwe do oczyszczenia.
  • Włóka wyrównująca, której wysokość ustawienia można ustawić za pomocą 2 korb obsługiwanych ręcznie.
  • Łatwy dostęp do wszystkich elementów oraz podzespołów regulacyjnych brony wirnikowej.
  • Trzypunktowy układ zawieszenia z belką wahliwą kat. 3, ułatwiający zagregowanie maszyny z ciągnikiem oraz bardzo dobre kopiowanie ukształtowania gleby.

  •  

GŁOWNA PRZEKŁADNIA  3 LATA GWARANCJI

SZOKUJĄCO WYSOKA JAKOŚĆ SULKY

 

Brona wirnikowa w czasie testu na kamieniach

 

Brona wirnikowa w czasie testu na kamieniach

Brony wirnikowe SULKY są testowane w najcięższych warunkach, również na specjalnie przygotowanych polach testowych. Sulky SHOCK TEST to niemalże hardcorowe traktowanie maszyn w ekstremalnie ciężkich warunkach.

Ekstremalny tor przeszkód

 

Ekstremalny tor przeszkód: SHOCK TEST

Zaangażowanie SULKY jest widoczne. Maszyny o wysokiej jakości nie boją się przeszkód. Nawet ekstremalnych. Główna przekładnia bron wirnikowych ma 3-letnią gwarancję.

DOSTĘPNE  WAŁY

WAŁ RUROWY, PACKER, TRACKER, GRAVITY

 

WAŁ RUROWY Ø 500 mm - rozwiązanie ekonomiczne

Brony wirnikowe SULKY mogą być wyposażone w różne wały. Jednym z nich jest wał rurowy, który jest ekonomicznym rozwiązaniem w uprawie przedsiewnej. 

Wał jest przystosowany do gleb wysuszonych, wrażliwych lub z grudami. Dobrze rozkrusza bryły ziemi. Zestaw dodatkowych 7 rur jest proponowany jako doposażenie opcjonalne dla tego wału, aby umożliwić wyrównanie powierzchni na glebach lekkich.

Wał rurowy o średnicy 500 mm

Wał Packer o średnicy 550 mm

WAŁ PACKER Ø 550 mm - rozwiązanie uniwersalne

Wzmocnione łożyska Ø 60 mm –oraz długie zęby wału ułatwiają rozgniatanie grudek i ich rozdrobnienie, zapewniają również docisk i dobrą stabilność na zboczach, dzięki czemu brona nie zsuwa się. Skrobaki z centralną i indywidualną regulacją specjalnie hartowane, aby zachować długą trwałość. Wał sprawdza się zarówno w warunkach wilgotnych jak i suchych oraz na polach zakamienionych.

Duża średnica wału wynosząca 550 mm zapewnia dobre toczenie się wału, również na podłożu bardziej piaszczystym.

WAŁ PIERŚCIENIOWY TRACKER Ø 550 mm - rozwiązanie techniczne

Daje wiele zalet agronomicznych oraz zapewnia dodatkową trwałość dzięki metalowej konstrukcji:
Energiczny docisk bruzdy = lepsze podsiąkanie kapilarne = lepszy dostęp do wody dla zapewnienia udanych wschodów. Do tego docisk jest zlokalizowany, podobnie jak we wcześniejszych wałach pierścieniowych gumowych.
Wał metalowy nie niszczy się nawet na glebach zakamienionych. Wał TRACKER jest dostępny z pierścieniami dla rozstawów między rzędami co 12,5 cm lub co 15 cm.

Wał pierścieniowy TRACKER o średnicy 550 mm

Wał gumowy GRAVITY o średnicy 520 mm na agregacie talerzowym SULKY  XR

WAŁ GUMOWY GRAVITY Ø 520 mm - rozwiązanie wydajnościowe

Na zdjęciu obok pokazano wał gumowy Gravity o średnicy 520 mm współpracujący z agregatem talerzowym SULKY XR. Od ubiegłego roku taki wał jest również możliwy w wyposażeniu bron wirnikowych SULKY.

Charakterystyka tego wału to miękkie ogumienie kauczukowe, które samoczynnie się czyści, mniejsze zapotrzebowanie mocy, możliwość pracy na dużej prędkości (rozwiązanie znane z agregatów talerzowych).

Silny i równomierny docisk na całej szerokości roboczej wału wpływa na uzyskanie optymalnego kiełkowaniea ziarna i zmniejszenie parowania w suchych warunkach.

 

agregaty uprawowo-siewne

BRONA WIRNIKOWA + SIEWNIK PNEUMATYCZNY

 

Zestaw uprawowo-siewny Sulky MASTER P30

 

Zestaw uprawowo-siewny MASTER P30

Ekonomiczny zestaw uprawowo-siewny z nabudowanym siewnikiem zbożowym pneumatycznym SULKY MASTER P30 (z redlicami talerzowymi UNIDISC). Jest to 3-metrowy agregat, oparty na dedykowanej bronie wirnikowej HR 160.

Agregat uprawowo-siewny Sulky PROGRESS P100

 

Agregat uprawowo-siewny PROGRESS P100

Na zdjęciu powyżej widać bronę wirnikową Sulky Cultiline HR 190 z siewnikiem nabudowanym pneumatycznym Sulky PROGRESS P100 - ten siewnik może mieć nawet 3 zbiorniki, przez co umożliwia mnóstwo możliwości łączonych ze sobą wysiewów.

 

SIEWNIK Z BRONĄ WIRNIKOWĄ W PRACY

CULTILINE HR 160 + MASTER P30

 

TECHNOLOGIA XXI WIEKU

CULTILINE HR 190 + PROGRESS 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna