Monosem TWIN-ROW Sync-row

300 - 900 CM

 

Pobierz prospekt siewników punktowych MONOSEM TWIN-ROW SYNC-ROW

 

Siewniki punktowe MONOSEM TWIN-ROW SYNC-ROW ® proponowane przez MONOSEM to rozwiązanie, umożliwiające lepiej rozłożyć wysiewane ziarno w glebie w celu zoptymalizowania wydajności, zwłaszcza w wysiewie kukurydzy, bez konieczności inwestowania w nowy sprzęt do jej zbioru, ani bez konieczności zmiany rozstawu kół ciągników lub kombajnów. Uniwersalność sekcji wysiewającej NG Plus umożliwia wykorzystanie systemu Twin-Row Sync-Row® również do wysiewu innych upraw takich jak soja, słonecznik czy rzepak. Wszystkie sekcje wysiewające Twin-Row Sync-Row są standardowo wyposażone w amortyzację MONOSHOX, umożliwiającą pracę na wyższej prędkości roboczej.

 

Wysiew kukurydzy "magiczny trójkąt" czyli 2 linie wysiewu na każdym rzędzie

 

Wysiew w jednym rzędzie, ale w dwóch liniach oddalonych od siebie o 20 Wysiew kukurydzy TWIN ROW MONOSEMcm. Naprzemiennie, dzięki czemu ziarna są odpowiednio rozłożone. Powstaje w ten sposób, tzw. "magiczny trójkąt", ułatwiający lepsze zagospodarowanie przestrzeni, lepszy rozwój ziarna kukurydzy, systemu korzennego a w późniejszej fazie również wchodów. 

Taki rodzaj wysiewu ogranicza konkurowanie między roślinami (o wodę, składniki odżywcze, fotosyntezę. Rośliny mniej konkurują ze sobą, można je sadzić z większą obsadą bez zmniejszania składników plonu. Optymalny odstęp, większa masa korzeni, lepsze wchłanianie, szybsze pokrycie, mniej wody, większe rośliny, mniej chwastów, większa wydajność. Zbiór konwencjonalną przystawką dla rozstawu między rzędami co 30’’, 32’’ lub 36’’ (76,2 cm, 81,28 cm lub 91,44 cm).

 

Szczególne właściwości siewników punktowych Monosem TWIN-ROW SYNC-ROW:

 

Wysiew kukurydzy w dwóch liniach na rzędzie TWIN ROW MONOSEM

(1) Opatentowany system Sync-Row® służy do zsynchronizowania 2 aparatów rozdzielających ziarno i zapewnia znakomity,  przemienny rozstaw między wysiewanym ziarnem.
(2) Umieszczenie ziarna w glebie w każdej linii jest zapewnione dzięki 2 niezależnym sekcjom wysiewającym, gwarantującym optymalny wysiew.
(3) Przekładnia dystansowa jest umieszczona z boku, aby ułatwić do niej dostęp a przez to i ustawienie obsady wysiewanego ziarna.

(4) Siewniki Twin-Row są wyposażone w przednie bloki kół, aby zachować duży prześwit między sekcjami wysiewającymi.

 

Siewnik punktowy Monosem TWIN-ROW SYNC-ROW 4-rzędowy, na ramie sztywnej

Foto: Siewnik punktowy Monosem TWIN-ROW SYNC-ROW 4-rzędowy, na ramie sztywnej.

 

Siewnik punktowy Monosem TWIN-ROW SYNC-ROW 4-rzędowy, z aplikatorem do środków mikrogranulowanych MICROSEM

Foto: Siewnik punktowy Monosem TWIN-ROW SYNC-ROW 4-rzędowy, na ramie sztywnej, wyposażony w opcjonalny aplikator do środków mikrogranulowanych MICROSEM.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego powyższy siewnik w pracy:

 

 

O marce Monosem

logo Monosem duże w kole zębatym czerwone

MONOSEM to znana marka siewników punktowych w Europie. Przedsiębiorstwo Compagnie Commerciale Ribouleau powstało w 1945 roku, w Largeasse w zachodniej Francji, do dzisiaj jest synonimem wysokiej jakości i precyzji siewu punktowego. Kukurydza, buraki cukrowe, słonecznik, fasola, kukurydza cukrowa, bobik, rzepak - wszystkie te rośliny mogą być wysiane punktowo z wykorzystaniem siewników punktowych Monosem. Producent oferuje również siewniki pneumatyczne do wysiewu warzyw oraz pielniki do upraw polowych oraz upraw warzywnych.

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna