Mocny przedni podnośnik, precyzyjne elektryczne układy regulacji, układ hydrauliczny o dużej pojemności, przedni i tylny WOM, duża liczba zaworów hydraulicznych, system ISOBUS, system Power Beyond i wiele innych cech: wszystko to sprawia, że Fendt 300 Vario to ciągnik uniwersalny, wyposażony w wiele złączy i możliwości połączeń w miejscach zaczepiania maszyn. Ciągnik Fendt 300 Vario gwarantuje maksymalną wszechstronność pracy z osprzętem.
 
Stabilna konstrukcja półramowa ciągnika Fendt 300 Vario zapewnia wydajną pracę przedniego podnośnika przy udźwigu 3 130kg. Jeśli użycie przedniego TUZ nie jest konieczne, można go odłączyć za pomocą zaworu odcinającego. Ramiona dolne są składane – jest to praktyczne rozwiązanie w przypadku konieczności parkowania w ciasnych pomieszczeniach lub pracy z ładowaczem czołowym. Ciągnik Fendt 300 Vario Profi wyposażony jest w zawór umożliwiający szybkie przełączanie pomiędzy trybem pojedynczego/dwustronnego działania dla przedniego TUZ . Model w wersji Profi wyposażony jest również w przyciski do zewnętrznej obsługi przedniego TUZ umożliwiają prosty montaż i demontaż narzędzi montowanych z przodu
 
Pompa o wydajności 110l z  systemem Load- Sensing (pompa sterująca LS) cechuje się wysoką wydajnością. Taki wydatek pompy pozwala na utrzymanie niskiego poziomu prędkości obrotowej silnika, przyczyniając się do skutecznego oszczędzania paliwa, nawet w przypadku ciężkich prac. Mocna 110-litrowa pompa sterująca LS stanowi standardowe wyposażenie ciągnika Fendt 300 Vario w wersji Profi. Wersja Power jest wyposażona w 84-litrową pompę o stałym natężeniu przepływu, ale może zostać doposażona w pompę 110-litrową.
 
Odpowiednią prędkość WOM można z łatwością regulować za pomocą klawiszy w module Variocenter: na tylnym  WOM możliwe jest ustawienie prędkości 540, 540 E i 1000 obr./min. Praktycznym rozwiązaniem są przyciski sterujące znajdujące się na tylnym błotniku. Prędkość "Eco" w wersji 540E jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania lekkich prac, przy których można zaoszczędzić paliwo dzięki obniżonej prędkości obrotowej silnika. Napęd WOM w modelu Fendt 300 Vario cechują się wyjątkową sprawnością ze względu na fakt, iż końcówka WOM jest napędzana bezpośrednio wałkiem z przekładni Vario.
 
 
 

Najważniejsze cechy hydrauliki oraz wom w ciągniku Fendt 300 Vario  :

 

Hydraulika i WOM o doskonałej wydajności

 

• Pompa tandemowa: wydatek oleju hydraulicznego wynoszący 110 litrów

• Dzięki wykorzystaniu przekładni Vario prędkości WOM nie są zależne od prędkości jazdy ciągnika! 

• Olej przekładniowy i hydrauliczny nie mieszają się ze sobą

TUZ o wysokim udźwigu oraz 3 prędkości WOM

 

• Maksymalny udźwig tylnego podnośnika: (300 Vario):

Tył: 5960 kg, Przód: 3130 kg

• 3 dostępne prędkości dla WOM: 540/540E/1000 obr./min

•  Przedni EHR oraz funkcja odciążania dla przedniego TUZ

Komfortowe sterowanie hydrauliką i WOM

 

• EHR do sterowania tylnym podnośnikiem

• EHR do sterowania przednim podnośnikiem jako opcja

•     Dźwignia krzyżowa

•     Tryb automatyczny dla WOM tylnego i przednieg TUZ oraz hydrauliki

Niezliczona ilość połączeń i wydatku olejowego

 

• Aż do czterech par wyjść hydraulicznych
 
•  Maksymalna ilość oleju do pobrania:
43 litrów
  • •   Przewód ciśnieniowy PowerBeyond

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna