fendt 700 vario S4

6-cylindrowy silnik Deutz

pojemności 6,06l 

Rewolucyjny silnik dla wymagających.

 

Ciągnik rolniczy Fendt 700 Vario w hali warsztatowej

moc i niezawodnoś

Wypróbowany sześciocylindrowy silnik Deutz ciągnika Fendt 700 Vario gwarantuje moc w zakresie od 145 do 240 KM przy maksymalnej prędkości 40 km/h. Dzięki pojemności na poziomie 6,1 litrów, technologii 4 zaworów na cylinder i układowi wtryskowemu common rail, silnik ten gwarantuje jazdę z możliwością wykorzystania wysokiego momentu obrotowego. Ten kompaktowy ciągnik wysokiej mocy został zaprojektowany do wykorzystywania maksymalnych osiągów i obciążenia. Silnik i przekładnia współpracują w pełnej harmonii, pozwalając na uzyskanie wysokiej ogólnej sprawności maszyny.

Oczszczędny i ekonomiczny

Każdy litr paliwa się liczy. Ciągnik Fendt 700 Vario jest wyposażony w technologię oczyszczania spalin SCR, jest wysoce oszczędny pod względem zużycia paliwa oraz wykazuje zgodność z normami emisji spalin EURO Stage 4 / Tier 4 Final. Oszczędność paliwa zapewnia również pasywny filtr cząstek stałych dla silników wysokoprężnych, dzięki któremu nie jest konieczny dodatkowy wtrysk paliwa do układu wydechowego. Dzięki perfekcyjnej współpracy silnika z układem przeniesienia napędu, nowy ciągnik Fendt 700 Vario oferuje doskonałe funkcjonowanie zarówno na polu jak i na drodze.

 

 

Fendt 700 Vario S4

przekładnia bezstopniowa vario

Bezstopniowa zmiana prędkości jazdy od zera do prędkości maksymalnej.

 

przyjemność z bezstopniowej jazdy

Przekładnia bezstopniowa Vario gwarantuje komfort jazdy i oszczędność. Przeniesienie napędu z zastosowaniem przekładni bezstopniowej, niewymagającej zmiany biegów pozwala na jazdę z prędkością w zakresie od 20 metrów na godzinę do 40 km/h. Można pracować dokładnie z tą prędkością, która odpowiada wykonywanej pracy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wyższych osiągów daleko wykraczających poza możliwości przekładni typu powershift. Prowadzenie odbywa się za pomocą joysticka albo pedału przyspieszenia. Przekładnia bezstopniowa Vario i silnik zaprojektowano do pracy z niskim zużyciem paliwa. Ciągniki Rolnicze Fendt na placu maszyn firmy korbanek

Z pełną mocą osiągaj granice możliwości

Cechy takie jak automatyczna kontrola obciążenia granicznego w wersji 2.0, jeszcze bardziej obniża zużycie paliwa, gdyż silnik zawsze pracuje w idealnym zakresie prędkości obrotowych. Limit obciążenia, różny dla poszczególnych operacji jest regulowany automatycznie. Nie ma już konieczności ręcznego wprowadzania tej wartości podczas, gdy silnik i przekładnia Vario w każdym momencie współpracują perfekcyjnie. W trybie redukcji przełożeń ciągnik przyspiesza momentalnie wykazując się wysoką dynamika pracy.

 

 

System tms - rewolucja, która oszczędza paliwo

Potencjalne oszczędności dzięki bezstopniowej przekładni są widoczne gołym okiem. Dzięki systemowi TMS silnik pracuje zawsze w swoim ekonomicznym optimum, co dodatkowo optymalizuje zużycie paliwa. Podczas aktywacji systemu TMS operator musi tylko i wyłącznie ustawić wymaganą prędkość jazdy, a TMS przejmuje sterowanie ciągnikiem. Dzięki temu rozwiązaniu ciągnik pracuje na możliwie jak najniższych obrotach silnika. Podczas gdy obciążenie dla silnika wzrasta, TMS automatycznie zwiększa obroty silnika, natomiast w przypadku spadku obciążenia, TMS automatycznie zmniejsza obroty silnika, a co za tym idzie, zmniejszeniu ulega dawka paliwa spalanego przez silnik. Dzięki systemowi TMS ciągnik zawsze pracuje na najniższych możliwych obrotach - sterowanie ciągnikiem za pomocą systemu TMS to oszczędność.

 

przekładnia bezstopniowa vario to:

 

Bezstopniowa jazda w zakresie prędkości od 20m/h do 40km/h

Sterowanie za pomocą joysticka Vario oraz pedału przyspieszenia

Bezstopniowa zmiana kierunku jazdy bez zużywania się podzespołów

 

Innowacyjny System TMS oraz funkcja Stop and Go dla oszczędności paliwa

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna