Czyszczenie i przygotowanie słomy

Czyszczenie i przygotowanie słomy w kombajnach Massey Ferguson BETA

 

Jakość ziarna wpływa na uzyskanie przez Państwa cenę sprzedaży. Specjalna budowa komory czyszczącej w połączeniu z sitami czyszczącymi o dużej wydajności umożliwia uzyskanie ziarna o najwyższej jakości czyszczenia.

 

Sprawdzony układ czyszczenia

 

Wyposażenie

Wyposażenie, które ułatwia pracę

 

Najprostsze rozwiązania
dają najlepsze wyniki

Komora czyszcząca w kombajnach MF Beta jest wyjatkowo prostej konstrukcji, jest łatwa w ustawieniu aby osiągnąć próbę o najwyższej czystości. Przed dotarciem do górnego sita materiał trafia na długi podsiewacz do jego poszczególnych przegród aby zachować również wysoką wydajność czyszczenia w pochyłym terenie.

Dalej materiał przechodząc na górne sito oczyszczany jest przez silny strumień powietrza wytworzony przez wydajną dmuchawę o dużej średnicy. Poruszające się w przeciwnych kierunkach sita zapewniają obieg powietrza skąd czyste ziarna trafia do podajnika ziarnowego i dalej do zbiornika na ziarno a pozostały niewymłócony materiał trafia ponownie do bębna młócącego przez podajnik kłosowy.

Oczyszczanie materiału w Massey Ferguson BETA


 

Specjalna konstrukcja górnego sita HC zapewnia optymalny przepływ powietrza co jest ważne w suchych warunkach, kiedy słoma jest krucha i krótka, sito pracuje wydajnie, aby zapewnić najlepszą jakość czystego ziarna.

 

Czujnik niedomłóconego materiału odczytuje ilość powracającego materiału ponownie do bębna młócącego na ponowny omłot i w zestawie z elektryczną regulacją sit stanowi w kombajnach MF Beta wyposażenie standardowe.

 

Dwu talerzowy rozrzutnik plew z możliwością regulacji szerokości pracy dostępny jest w opcji.

Efektywny rozdrabniacz słomy
z 88 nożami tnącymi

 

 

 

atrakcyjne ceny nowe i używane ciągniki Massey Ferguson z firmy korbanek

 

Nowy rotor tnący
 

6-cio rzędowy rozdrabniacz słomy został specjalnie zaprojektowany dla osiagnięcia wysokich osiągów w rozdrabnianiu i rozrzuceniu słomy, zwłaszcza w gospodarstwach praktykujących uproszczone technologie pracy. Noże są rowkowane, aby zapewnić nienaganne cięcie i zmniejszyć zapotrzebowanie mocy. Przeciwnoże są całkowicie regulowane, dodatkowo perforowana podłoga rozdrabniacza wraz z elektrycznie regulowanymi łapatkami rozrzutu słomy gwarantują całkowitą kontrolę jakości i rozłożenia rozdrobnionej słomy na ściernisku.

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna