Układ omłotowy i oddzielania

Układ omłotowy i układ oddzielania w kombajnach
Massey Ferguson BETA

System omłotu

Serce maszyny - nasze kombajny zbożowe pracują bez wysiłku dzięki bębnowi o dużej masie bezwładności i klepisku o wysokiej wydajności.

Ciężar bębna młócącego został zwiększony dzięki listwom dociążającym w celu zwiększenia stopnia bezwładności cepów, gdy dotykają one kłosów. Umożliwia to zmniejszenie obciążenia na przekładnie napędowe oraz zmniejszyć zapotrzebowanie mocy i zużyciu paliwa.

Klepisko wyróżnia się dzięki zamontowaniu metalowych prętów o różnym rozstawie: tylna sekcja dysponuje dwa razy mniejszą ilością prętów niż sekcja przednia. Taka budowa oferuje zachowanie doskonałej równowagi między wysoką wydajnością omłotu a przepustowością ziarna przez klepisko.

kombajn zbożowy Massey Ferguson BETA - MCS  na placu firmy Korbanek


serwis maszyn Massey Ferguson profesjonalnie w firmie korbanek

2 układy w 1

Układ młócący z MCS (Multi Crop Separator), czyli separator obrotowy z przestawianym klepiskiem, to wyróżniające się rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie klepiska wtedy, gdy jest ono potrzebne.

Przestawienie klepiska jest przeprowadzane elektrycznie. Kiedy nie ma konieczności używania klepiska, to przestawia się do pozycji górnej. Dzięki temu optymalizuje się osiągi kombajnu, gdy zbierany materiał jest suchy oraz zwiększa się wydajność


dzielone na segmenty klepisko

Oprócz solidnego klepiska standardowego oferowane jest także opcjonalne klepsiko dzielone, które pozwala szybko dostosować kombajn do zbioru różnych upraw. Przedni segment klepiska można łatwo wymontować i wymienić przez chwytacz kamieni.

 

dwa przednie segmenty klepiska o zmiennym rozstawie szczelin

W klepisku dzielonym można zamontować jeden z dwóch dostępnych segmentów przednich: o wielkości szeczelin wynoszących 14 mm do zbioru zbóż i 24 mm do zbioru kukurydzy.

kombajn MF BETA - wymienne dzielone klepisko

Układ oddzielania

Długie wytrząsacze z wysokimi stopniami wpływają na poprawienie
separacji i zwiększenie wydajności

 

intensywne wytrząsanie

5 lub 6 wytrząsaczy
oddzielanie do ostatniego ziarna

Długie wytrząsacze wyposażone są w 4 stopnie i aktywne powierzchnie. Pionowe stopnie o wysokości 210 mm są wyposażone w powierzchnie sitowe.

Zwiększa się wtedy powierzchnia wytrząsania a oddzielanie ziarna jest wydajniejsze.

Pierwszy stopień każdego wytrząsacza jest wzmocniony, aby mógł przejąć duży przepływ masy słomy z układu młócącego.

nowe i używane kombajny zbożowe Fendt Claas w firmie korbanek zobacz pełną ofertę
 


 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna