Czyszczenie i przygotowanie słomy

Czyszczenie i przygotowanie słomy w kombajnach
Massey Ferguson CENTORA

 

Czyszczenie

 

Łatwiejsze czyszczenie
dzięki aerodynamice

 

Nowe ciągniki z gwarancją w firmie Korbanek

Układ czyszczący Venturi

Unikalny system Venturi zapewnia maksymalną wydajność czyszczenia w kombajnach MF CENTORA, aby osiagnąć doskonałe próbki czystego ziarna i zminimalizować straty. Układ umożliwia rozprowadzenie strumienia powietrza w równomierny sposób w całej strefie sit. 

Aerodynamicznie utworzony otwór wlotowy Venturiego znajduje się w środku obudowy dmuchawy, zwiększa ilość tłoczonego powietrza, a to pozwala układowi poradzić sobie z dużą ilością krótkiej słomy napływającej z młocarni. Ziarno jest czyste i oddzielone od plew i kurzu. Wzrost ciśnienia powietrza pod sitami umożliwia uniesienie, oddzielenie i oczyszczenie dużych ilości materiału.


 

Wyposażenie

 

Układ powrotu

 

Opatentowany układ powrotu niedomłóconego materiału składa się z podajnika ślimakowego i koła łopatkowego, które kierują materiał do komory czyszczącej. Ilość niedomłóconego materiału jest nieustannie monitorowana i wyświetlana w kabinie kombajnu.

Elektryczne sterowanie

 

Seryjnie, elektrycznie regulowane sita mogą być ustawione bezpośrednio przez operatora z kabiny kombajnu. Oprócz tego, dzięki automatycznym nastawom podzespołu, sita mogą być przestawiane do wcześniejszej zapisanych ustawień.

Rozrzutnik plew

 

Rozrzutnik plew posiada hydrauliczny napęd tarczy, jest łatwo ustawiany, można go unieść dzięki siłownikom gazowym i w ten sposób ułatwić dostęp do sit, jeśli jest taka konieczność.

Przygotowanie słomy

 

Równomierne rozdrobnienie

 

Rozdrabniacz słomy w kombajnach MF Centora cieszy się znakomitą opinią w zakresie wydajnośći i łatwości ustawienia. Rozrzucenie rozdrobnionej słomy na pełną szerokość przyrządu żniwnego jest zapewnione a rozrzutnik plew jest nie tylko wydajny, ale także ułatwia przeprowadzanie czynności obsługowych. Cały proces zbioru został zaprojektowany od początku do końca w sposób przemyślany i logiczny, aby ułatwić pracę.

 

 

Wydajny rozdrabniacz słomy w Massey ferguson Centora

Wydajny rozdrabniacz słomy z 108 nożami w wersji standard.

Wydajny rozdrabniacz słomy składa się ze 108 ząbkowanych noży ułożonych w 8 rzędach a jego praca jest dużo szybsza niż w przypadku innych standardowych rozdrabniaczy słomy.

Rozdrabniana słoma może być bardzo krótka dla zapewnienia jej szybkiego rozkładu, a to jest bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego żyznego podłoża, lub w przygotowaniu warunków do siewu bezpośredniego. Aby zwiekszyć rozdrabnianie słomy , rozdrabniacz można łatwo przestawić.

Massey Ferguson Centora

379 - 404 KM

Kombajn zbożowy Massey Ferguson Centora

Kombajn Massey Ferguson Centora w pracy na polu kukurydzy zakopany w rozmokłym terenie

 

Dane techniczne

 

Model Moc Liczba bębnów Sposób oddzielania Zbiornik ziarna
MF Centora 7380 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
MF Centora 7382 404 KM 3 8 wytrząsaczy 12 500 l
MF Centora 7380 AL 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
MF Centora 7382 AL 404 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

żniwa na najwyższym poziomie

 

Najnowsza seria kombajnów MF Centora są jedne z najbardziej wydajnych z dostępnych konwencjonalnych maszyn. W połączeniu konwencjonalnego systemu omłotu z unikalnym systemem separacji 8 wytrząsaczy zapewniają wysoką wydajność i doskonałą jakość słomy.

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna