Czyszczenie i przygotowanie słomy

Czyszczenie i przygotowanie słomy w kombajnach
Massey Ferguson CENTORA

 

Czyszczenie

 

Łatwiejsze czyszczenie
dzięki aerodynamice

 

Nowe ciągniki z gwarancją w firmie Korbanek

Układ czyszczący Venturi

Unikalny system Venturi zapewnia maksymalną wydajność czyszczenia w kombajnach MF CENTORA, aby osiagnąć doskonałe próbki czystego ziarna i zminimalizować straty. Układ umożliwia rozprowadzenie strumienia powietrza w równomierny sposób w całej strefie sit. 

Aerodynamicznie utworzony otwór wlotowy Venturiego znajduje się w środku obudowy dmuchawy, zwiększa ilość tłoczonego powietrza, a to pozwala układowi poradzić sobie z dużą ilością krótkiej słomy napływającej z młocarni. Ziarno jest czyste i oddzielone od plew i kurzu. Wzrost ciśnienia powietrza pod sitami umożliwia uniesienie, oddzielenie i oczyszczenie dużych ilości materiału.


 

Wyposażenie

 

Układ powrotu

 

Opatentowany układ powrotu niedomłóconego materiału składa się z podajnika ślimakowego i koła łopatkowego, które kierują materiał do komory czyszczącej. Ilość niedomłóconego materiału jest nieustannie monitorowana i wyświetlana w kabinie kombajnu.

Elektryczne sterowanie

 

Seryjnie, elektrycznie regulowane sita mogą być ustawione bezpośrednio przez operatora z kabiny kombajnu. Oprócz tego, dzięki automatycznym nastawom podzespołu, sita mogą być przestawiane do wcześniejszej zapisanych ustawień.

Rozrzutnik plew

 

Rozrzutnik plew posiada hydrauliczny napęd tarczy, jest łatwo ustawiany, można go unieść dzięki siłownikom gazowym i w ten sposób ułatwić dostęp do sit, jeśli jest taka konieczność.

Przygotowanie słomy

 

Równomierne rozdrobnienie

 

Rozdrabniacz słomy w kombajnach MF Centora cieszy się znakomitą opinią w zakresie wydajnośći i łatwości ustawienia. Rozrzucenie rozdrobnionej słomy na pełną szerokość przyrządu żniwnego jest zapewnione a rozrzutnik plew jest nie tylko wydajny, ale także ułatwia przeprowadzanie czynności obsługowych. Cały proces zbioru został zaprojektowany od początku do końca w sposób przemyślany i logiczny, aby ułatwić pracę.

 

 

Wydajny rozdrabniacz słomy w Massey ferguson Centora

Wydajny rozdrabniacz słomy z 108 nożami w wersji standard.

Wydajny rozdrabniacz słomy składa się ze 108 ząbkowanych noży ułożonych w 8 rzędach a jego praca jest dużo szybsza niż w przypadku innych standardowych rozdrabniaczy słomy.

Rozdrabniana słoma może być bardzo krótka dla zapewnienia jej szybkiego rozkładu, a to jest bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego żyznego podłoża, lub w przygotowaniu warunków do siewu bezpośredniego. Aby zwiekszyć rozdrabnianie słomy , rozdrabniacz można łatwo przestawić.

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna