Omłot i oddzielanie

Kombajny zbożowe MF Centora - układ młócący oraz oddzielanie za pomocą wytrząsaczy

 

Niskie straty i ziarno wysokiej jakości to najważenjsze czynniki decydujące o uzyskiwanej przez Państwa rentowności. Układ omłotowy i oddzilania ziarna za pomcą 8 wytrząsaczy zapewniają doskonałą jakość i wydajność we wszystkich rodzajach upraw.

 

Profesjonalny serwis ciągników i kombajnów w Tarnowie Podgórnym

Bęben młócący o dużej bezwładności

Bęben młócący Massey Ferguson jest wzmocniony obciążnikami, umieszczonymi pod listwami młócącymi(''cepami''), dzięki czemu zwiększa się jego stopień bezwładności. To zjawisko fizyczne zapewnia równomierną prędkość obrotową bębna nawet, gdy jego obciążenie jest zmienne a to z kolei umożliwia uzyskanie wyższej przpustowości i wydajności.

Dzięki stałej prędkości prędkości obrotowej bębna młócącego uzyskuje się bardzo dobre rezultaty podczas młócenia a w efekcie czyste ziarno.

Intensywne oddzielanie na poziomie klepiska

Aby sprostać zapotrzebowaniu na dużą przepustowość, kombajny zbożowe MF Centora zostały wyposażone w solidne, przedłużone klepisko. Proces oddzielania ziarna rozpoczyna się natychmiast, gdy tylko materiał znajdzie sie na jego poziomie, a słoma nie jest połamana.

Kombajn Centora są wyposażone seryjnie w metalowe pręty klepiska o różnych rozstawach umożliwiają zoptymalizowanie procesu młócenia w przedniej części klepiska, gdzie rozstawy sa węższe oraz maksymalnie oddzielanie ziarna w części tylnej klepiska, gdzie te rozstawy są większe. Minimalizuje to także straty. Na tym etapie materiał jest już w dużej części oddzielony a to z kolei zmniejsza obciążenie wytrząsaczy.

Szczelina klepiska może być otwarta do 40 mm, aby umożliwić przepływ bardzo dużej ilości materiału. Jest to przydatne zwłaszcza podczas zbioru rzepaku, aby umożliwić łatwiejszy omłot i uzyskanie czystego ziarna. W czasie zbioru pszenicy takie rozwiązanie może zapobiec zbyt intensywnemu omłotowi i zwiększyc oddzielanie ziarna.

Intensywne oddzielanie w kombajnach Massey Ferguson CENTORA
Kombajn rolniczy Rostselmash w trakcie pracy

Separator obrotowy

Separator obrotowy to trzeci aktywny element układu omłotowego, który bierze udziała w zwiększaniu wydajności, zwłaszcza w trudnych warunkach pracy takich jak praca podczas zbioru wilgotnej słomy.

Znajdujący się w tylnej części układu omłotowego separator obrotowy zwiększa osiagi w oddzielaniu ziarna od słomy. Słoma jest przy tym odpowiednio przygotowana zanim dotrze do wytrząsaczy, ziarno zostanie dokładnie oddzielone od słomy. Równomierne zasilanie wytrząsaczy w słomę umożliwia zoptymalizowanie oddzielenia jej od ziarna.

Oddzielanie ziarna za pomocą 8 wytrząsaczy.

Ziarno zostaje oddzielone przez unikalny uklad 8 wytrząsaczy, których ruch wytrząsający jest wiekszy o 33% porównując do układów z 6 wytrząsaczami słomy. 

Specjalna budowa wałów korbowych wpływa na zwiększenie skoku wytrząsaczy i bardziej intensywne ruchy wytrząsaczy. Dzięki temu uzyskuje się lepszą separację, oraz większy przepływ przetrząsanego materiału. Układ ma mniejsze zapotrzebowanie mocy, chroni słomę i pozostawia ją w znakomitej kondycji do późniejszego sprasowania.

Ciągniki do zadań specjalnych używane Fendt
Kombajn rolniczy Rostselmash w atrakcyjnej cenie

Constant Flow - wzrost wydajności do 15%

Kluczem wysokiej wydajności kombajnu jest utrzymanie młocarni przez cały czas całkowicie i równomiernie wypełnionej. Jeśli strumień materiału jest mniejszy, to zapotrzebowanie na materiał wzrasta, by osiągnąć 100% - ową wydajność. Układ Constant Flow jest łatwo uruchamiany za pomocą dźwigni wielofunkcyjnej PowerGrip. Dwa czujniki umieszczone w młocarni przez cały czas monitorują jej obciążenie

Układ maksymalnego przepływu Constant Flow automatycznie steruje prędkością jazdu podczas pracy kombajnu w zależności od obciążenia bębna młócącego zapewniając w ten sposób wysoką i stałą przepustowość. Układ Constant Flow optymalizuje wydajność, zwłaszcza w sytuacji gdy plonowanie na polu zmienia się. Można uzyskać do 15% przepustowości więcej i jednocześnie zmniejszyć straty.

Massey Ferguson Centora

379 - 404 KM

Kombajn zbożowy Massey Ferguson Centora

Kombajn Massey Ferguson Centora w pracy na polu kukurydzy zakopany w rozmokłym terenie

 

Dane techniczne

 

Model Moc Liczba bębnów Sposób oddzielania Zbiornik ziarna
MF Centora 7380 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
MF Centora 7382 404 KM 3 8 wytrząsaczy 12 500 l
MF Centora 7380 AL 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
MF Centora 7382 AL 404 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l

WSZYSTKIE DANE TECHNICZNE

żniwa na najwyższym poziomie

 

Najnowsza seria kombajnów MF Centora są jedne z najbardziej wydajnych z dostępnych konwencjonalnych maszyn. W połączeniu konwencjonalnego systemu omłotu z unikalnym systemem separacji 8 wytrząsaczy zapewniają wysoką wydajność i doskonałą jakość słomy.

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna