Układ hydrauliczny i tylny WOM 

Wydajny układ hydrauliczny oraz duża moc dostępna na WOM pozwoli zasilić nawet najbardziej wymagające maszyny.

 

Ciągnik Rolniczy Massey Ferguson  w trakcie prac w oborze

 

Uwolnij cały potencjał 

   Massey Ferguson dostrzega, iż nowoczesne maszyny są coraz bardziej wymagające dla ciągników. Nie tylko pod względem mocy ale również szybszego i bardziej dynamicznego wykonania prac oraz szybciej reagującego układu hydraulicznego, kierowniczego i hamulcowego. Jednym słowem nowoczesne maszyny wymagają nowoczesnych i wydajnych ciągników.  

 Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom Massey Ferguson stworzył serię 5600 charakteryzującą się dużym udźwigiem tylnego podnośnika, wydajnym układem hydraulicznym i dającym pełną swobodę działania napędem WOM.

 

 

Przemyślany i wydajny układ hydrauliczny

   

   Standardowy otwarty układ hydrauliczny. Składa się z dwóch pomp o łącznym wydatku 100 l/min. Pompa wysokiego ciśnienia o wydatku 58 l/min. zasila hydraulikę zewnętrzną i tylny podnośnik, a oddzielna pompa niskiego ciśnienia o wydatku 32 l/min zaopatruje w olej wspomaganie układu kierowniczego, rewers elektrohydrauliczny, przekładnię napędową, wałek WOM oraz napęd 4x4 i blokadę mechanizmu różnicowego. 

   Nowy, opcjonalny układ otwarty o zsumowanym wydatku oleju 100 l/min. Układ ten składa się z trzech pomp. Pompa niskiego ciśnienia umieszczona jest z lewej strony ciągnika i zaopatruje układy wewnętrzne, podczas gdy dwie pompy wysokiego ciśnienia znajdują się z prawej strony. Jedna z nich o wydatku 58 l/min zasila tylny podnośnik a druga o przepływie 42 l/min odpowiada za hydraulikę zewnętrzną. Wydatek obu tych pomp może być połączony przy użyciu automatycznego zaworu sterowanego przyciskiem z kabiny. W ten sposób blokujemy tylny podnośnik i uzyskujemy wydatek oleju rzędu 100 l/min do zasilania hydrauliki zewnętrznej i ładowacza czołowego.

 

Wyprzedaż nowych ciągników z gwarancją MF

 

tylnY wom 

Prosta budowa umożliwia uzyskanie maksymalnego przeniesienia mocy a elektrohydrauliczny wybór prędkości WOM sprawia, że każda praca będzie przyjemnością  

 

Trójpozycyjny włącznik

 

  Obsługa wałków WOM odbywa się za pomocą trójpozycyjnego włącznika znajdującego się na prawej konsoli. Włącznik ten pozwala wybrać nam jedną z trzech pozycji: załącz; wyłącz oraz hamuj. Dodatkowo wszystkie ciągniki serii 5600 wyposażone są w funkcję WOM Auto załączając i rozłączając WOM podczas podnoszenia i opuszczania podnośnika.

 

 


Elektrohydrauliczny wybór prędkości WOM

 

   Każdy ciągnik serii 5600 wyposażony jest w 3 prędkości wałka WOM, mianowicie 540/540Eco/1000 załączane elektro-hydraulicznie. Również wybór prędkości wałka odbywa się za pomocą wygodnych przycisków membranowych umieszczonych na prawym słupku. 


Przyciski do obsługi WOM i TUZ

 

   Standardowym elementem każdego ciągnika Massey Ferguson są przyciski do załączania WOM, umieszczone na tylnym błotniku. Pozwala to na wygodne obsługiwanie np. wozów asenizacyjnych. Podobne przyciski obsługują tylny podnośnik ułatwiając samodzielne podczepianie maszyn.

 

 

kluczowe cechy układu hydrauliczego i tuz

 

  • dwie wysokowydajne pompy hydrauliczne w standardzie
  • możliwość zamówienia układu z zsumowanym wydatkiem pomp 100l/min.
  • duży udźwig tylnego podnośnika
  • obroty wom 540/540E/1000 w standardzie
  • obroty 540E już przy 1560 obr./min.
  • elektrohydrauliczne załączenie oraz wybór prędkości obrotowej WOM
  • "miękki start" WOM oraz automatyka załączania wom 
  • ehr tylnego podnośnika w standardzie 
  • funkcja amortyzacji podnośnika w transporcie 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna