pRZEKŁADNIA DYNA-6 

Dynamiczne osiągi są uzyskiwane w  połączeniu z przekładnią napędową Dyna-6. Odtąd ta przekładnia napędowa Semi - Powershift, której niezawodności nie trzeba już udowadniać, jest jeszcze bardziej przyjazna w obsłudze.

 

Ciągnik Massey Ferguson z agregatem w trakcie uprawy

Wysoka sprawność i niezawodność 

  Teraz ta, ultra-niezawodna, przekładnia typu semi-powershift jest jeszcze bardziej wyrafinowana. 

  Najnowsza wersja przekładni  Dyna-6 semi-powershift łączy w sobie łatwość obsługi z pełną wydajnością, gwarantując operatorowi niezwykłe doświadczenia podczas prac polowych. 

  Przekładnia Dyna-6 w sposób wyjątkowy, zapewnia płynną zmianę sześciu półbiegów Dynashift na każdym z czterech zakresów oferując ogromny zakres elastyczności w wyborze prędkości jazdy oraz gwarantując maksymalne osiągi na polu. Zarówno zmiana zakresów jak i półbiegów  pod obciążeniem Dynashift odbywa się bez użycia pedału sprzęgła. 

 

dynamiczne osiągi to standard w przekładni dyna-6

 

    Wszystkie przełożenia zmieniane są bez użycia pedału sprzęgła i pod obciążeniem a system AutoDrive umożliwia automatyczną zmianę wszystkich 24 biegów wraz z mozliwością pomijania półbiegów podczas przyspieszania i zwalniania np. z małym obciążeniem. 

 

   Sterowanie przekładnia Dyna-6 jest proste i komfortowe dzięki dźwigni Power Control oraz dźwigni w kształcie litery T umieszczonej z prawej strony fotela operatora. Ponadto kierunek jazdy można zmieniać za pomocą opcjonalnego Joysticka do obsługi ładowacza.

 

   Dyna-6 posiada w standardzie tryb ECO - redukuje on prędkość obrotową silnika podczas jazdy z maksymalną prędkością wpływając na mniejsze zużycie paliwa i elementów roboczych oraz cichszą jazdę.

 

   NOWA przekładnia 40 km/h Super Eco dostępna jest jako wyposażenie standardowe od modelu MF 7719 do MF 7726 Dyna-6 redukując obroty silnika przy prędkości 40 km/h, zapewniając niższe zużycie paliwa i poziom hałasu podczas prac transportowych.

 

zdjęcie podglądowe skrzynia Massey Ferguson Dyna-6

 

Najlepsze osiągi i wydajność - dyna-6

 

Dźwignia rewersu do zmiany kierunku w Massey Ferguson


Obsługa lewą ręką

 

   Unikalna dźwignia Power Control firmy Massey Ferguson umieszczona z lewej strony kierownicy umożliwia również zmianę przełożeń, zmianę kierunku jazdy i przełączenie w pozycję neutralną. Agresywność zmiany kierunku jazdy może być regulowana w zależności od preferencji operatora.

Dźwignia zmiany zakresu w ciągniku Massey Ferguson


Obsługa prawą ręką

 

    Wystarczy tylko popchnąć do przodu dźwignię w kształcie litery „T” lub pociągnąć ją do tyłu, aby zwiększyć lub zmniejszyć 4 lub 6 przełożeń Dynashift (półbieg). W celu zmiany zakresu należy nacisnąć na przycisk zmiany zakresów na dźwigni „T” w chwili jej przesuwania do przodu lub do tyłu.).

Przełącznik biegów pełzających w Massey Ferguson


Biegi super-pełzające

 

   Mogą Państwo wykorzystać wyjątkową kontrolę nad pracami wymagającymi bardzo niskich prędkości jazdy. Dzięki dodatkowym 24 biegom (super-pełzającym) mogą Państwo osiągnąć prędkość jazdy wynoszącą zaledwie 70 m/h w modelach 7715-18.

 

zakres prędkości roboczych

Tabela zakresów prędkości jazdy podczas pracy w Massey Ferguson

 

 

Dyna-6 oferuje 9 przełożeń w ZAKRESIE PRĘDKOŚCI ROBOCZYCH, ponadto doskonałe pokrycie przełożeń gwarantujące dużą elastyczność w wykonywaniu wszelkich prac.

  Operator ma do dyspozycji  6 przełożeń Dynashift (półbiegi) w każdym zakresie, dzięki czemu może zawsze w łatwy i wygodny sposób dostosować odpowiednią prędkość do wykonywanej pracy czy warunków. Prędkość maksymalna 40 km/h jest osiągana przy obniżonych obrotach silnika dzięki funkcji ECO, co jest przydatne podczas prac transportowych redukując zużycie paliwa oraz poziom hałasu co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz większy komfort. 

 

 

 

zalety przekładni dyna-6

 

 • 6 przełożeń Dynashift (Powershift)
 • Maksymalna wydajność dzięki 24 biegom do przodu i 24 biegom do tyłu
 • Dźwignia przekładni nawrotnej Power Control posiada trzy funkcje: zmiana kierunku jazdy przód/tył, wysprzęglanie i zmiana przełożenia na wyższe/niższe
 • NOWA przekładnia 40km/h Super Eco dostępna jest jako wyposażenie standardowe od modelu MF 7719 do MF 7726 Dyna-6 redukując obroty silnika przy prędkości 40 km/h zapewniając niższe zużycie paliwa i poziom hałasu podczas prac transportowych
 • Działanie bez konieczności używania sprzęgła
 • speedmatching - dobiera optymalny półbieg podczas zmiany zakresu
 • 9 przełożeń między 4 a 12 km/h
 • Maksymalna prędkość jazdy wynosząca 40 km/h jest osiągania przy niskiej prędkości obrotowej silnika (Eco)
 • Tempomat (SV1/SV2)
 • Jedno naciśnięcie na pedał hamulca przestawia przekładnię napędową w pozycję neutralną
 • Regulacja stopnia agresywności zmiany kierunku jazdy przez przekładnię nawrotną, ustawiana niezależnie do jazdy do przodu i do tyłu
 • Regulacja stopnia agresywności zmiany przełożeń Dynashift (Powershift)

 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna