pRZEKŁADNIA DYNA-4 

Dyna-4 oferuje wydajność na najwyższym poziomie. Dynamiczna i wydajna konstrukcja przekładni Dyna-4 niezmiennie imponuje niesamowicie płynną zmianą czterech półbiegów na każdym z czterech zakresów gwarantując niezrównaną produktywność, za każdym razem.  

 

Massey Ferguson w trakcie pracy na polu

Wydajność, kontrola, komfort

   Dynamiczne osiągi wynikają z optymalnej konstrukcji przekładni Dyna-4. Całość dopełniają dobrze znane cechy przekładni takie jak dźwignia Power Control, zmiana przełożeń bez użycia sprzęgła, cztery półbiegi i 4 zakresy główne (zatem 16 biegów w przód i tył) system Speedmatching oraz AutoDrive.     

 

wydajność w zasięgu ręki

 

   Imponujące osiągi i przemyślaną konstrukcja przekładni Dyna-4 zapewniają niezrównaną wydajność, łatwe i wygodne sterowanie oraz 16 przełożeń do jazdy do przodu oraz 16 przełożeń do tyłu zmienianych bez użycia pedału sprzęgła.

 

  Modele 7714 i 7715  mogą być wyposażone w przekładnię Dyna-4. Każda z nich została dopasowana aby przenieść moc określonego modelu w optymalny sposób. Przekładnia ta posiada wiele zaawansowanych automatycznych funkcji, które są proste w obsłudze i ułatwiają codzienną pracę operatora zwiększając jego wydajność.

 

   Sterowanie przekładnia Dyna-4 jest proste i komfortowe dzięki dźwigni Power Control oraz dźwigni w kształcie litery T umieszczonej z prawej strony fotela operatora. Ponadto kierunek jazdy można zmieniać za pomocą opcjonalnego Joysticka do obsługi ładowacza.

 

 

Zdjęcie podglądowe skrzyni Dyna-4 w Massey Ferguson

 

Możesz więcej dzięki dyna-4

 

Obsługa lewą ręką w ciągniku Massey Fergsuon 5600, sprzedawanym przez korbanek.pl.


Obsługa lewą ręką

 

   Obsługiwane lewą ręką dźwignia przekładni nawrotnej Power Control posiada wiele zalet: praktyczną zmianę kierunku jazdy przód/tył, zmianę półbiegów i zakresów, wyprzęganie, pozostawiając przy tym prawą rękę całkowicie wolną, dzięki czemu można nią obsługiwać ładowacz czołowy lub inne maszyny zaczepione z tyłu ciągnika.

 

 

Obsługa prawa ręka przekładni Dynashift w traktorze Massey Ferguson 5600.


Obsługa prawą ręką

 

   Wystarczy przesunąć do przodu dźwignie w kształcie litery T, by zwiększyć przełożenie Dynashift lub zakres albo przesunąć ją do tyłu, by zredukować przełożenie Dynashift lub zakres.

   Podczas zmiany zakresu, funkcja Speedmatching automatycznie dobiera najbardziej dopasowane do prędkości jazdy ciągnika przełożenie przekładni Dyna-4 (półbieg).

Zdjęcie przedstawiające biegi super-pełzające w ciagniku Massey ferguson 5600.


Biegi super-pełzające

 

   Mogą Państwo wykorzystać wyjątkową kontrolę nad pracami wymagającymi bardzo niskich prędkości jazdy. Dzięki dodatkowym 16 biegom (super-pełzającym) mogą Państwo osiągnąć prędkość jazdy wynoszącą zaledwie 90 m/h.

 

zakres prędkości roboczych

 

 

Zakres prędkości roboczych w ciągniku Massey Ferguson 5600, który można nabyć w korbanek.pl.

   Dyna-4 oferuje 4 przełożenia Dynashift (półbiegi) w każdym zakresie, które doskonale pokrywają się w zakresach prędkości roboczych, dzięki czemu operator może zawsze w łatwy i wygodny sposób dostosować odpowiednią prędkość do wykonywanej pracy czy warunków. Prędkość maksymalna 40 km/h zmniejsza czas trwania przejazdów transportowych.

 

zalety przekładni dyna-4

 

  • Intuicyjnie i w łatwy sposób obsługiwana lewą ręką przekładnia nawrotna Power Control 
  • Podczas szybkiej i precyzyjnej pracy z ładowaczem czołowym, komfortowa obsługa umożliwia dostosowanie stopnia agresywności zmiany kierunku jazdy
  • Wybór trybu prowadzenia za pomocą pedału gazu/ dźwigni zmniejsza wysiłki operatora i optymalizuje wydajność
  • Prosta budowa i sprawdzone, niezawodne komponenty oferują wyjątkowo płynne i silne i trwałe działanie
  • prosta obsługa za pomocą dźwigni power control, dźwigni "T" lub Joysticka do obsługi ładowacza
  • Wyjątkowe osiągi w polu, cztery przełożenia w każdym zakresie czyli 16 biegów do przodu i 16 biegów do tyłu i wszystko to bez konieczności używania pedału sprzęgła 
  • Kalibracja agresywności zmiany kierunku jazdy. Mogą państwo wybrać ! Układ jest w pełni regulowany . Dzięki temu mogą Państwo dopasować parametry pracy ciągnika do wykonywanej czynności np. z ładowaczem czołowym
  • Prosta obsługa, mniej powtarzalna dzięki urządzeniom obsługowym rozmieszczonym ergonomicznie, poprzez co zmniejsza się stres i zmęczenie operatora

 

 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna