Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos


35 lat
DOŚWIADCZENIA

Działamy na polskim rynku maszyn rolniczych od końca lat osiemdziesiątych. Przez 35 lat zdobyliśmy doświadczenie pozwalające nam oferować usługi na najwyższym poziomie. Jakość to dla nas kluczowa sprawa – dowodem na to jest nasza oferta.

Korbanek to sprawdzony partner, na którego możesz liczyć od lat. Potwierdzają to setki tysięcy zadowolonych klientów, których udało nam się zdobyć przez lata naszej działalności. Zachęcamy do zapoznania się z historią firmy Korbanek wraz z jej kluczowymi datami:  


2023

przyczepa dwuosiowa Metal Fach

far_logo_20190416.png

Uzupełniając nasza ofertę firma Korbanek podjęła współpracą z Niemiecką marką produkującą ładowarki przegubowe Weycor Atlas Weyhausen. Niemiecki producent posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji maszyn budowlanych oraz rolniczych. W gamie ładowarek kołowych występują maszyny od 2 ton do aż 15 ton masy własnej. Ładowarki przegubowe charakteryzują się niebywałą zwinnością, sztywnością oraz niebywałym udźwigiem pozwalającym na pracę w najtrudniejszych warunkach. Atlas Weycor jest marką bardzo dobrze rozpoznawaną w całej Europie.

 


2023

przyczepa dwuosiowa Metal Fach

far_logo_20190416.png

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów firma Korbanek rozszerza swoją współpracą z firmą Lovol i od 2023 roku podjęła współpracę z fabryką przy sprzedaży mini koparek gąsienicowych. Firma Lovol należy do Grupa Weichai Holding i zatrudnia obecnie 100 000 pracowników na całym świecie. Fabryka posiada w swoim portfolio ładowarki przegubowe, koparki kołowe, gąsienicowe, wozidła. Z biegiem czasu firma Korbanek będzie sukcesywnie wprowadzać na nasz rynek maszyny tego typu i zaspakajać coraz to szerszą gamę klientów ceniących sobie jakość oraz doświadczenie.

 


2020

Logo Talex

Tallex ma swoja siedzibę w miejscowości Borzytuchom koło Bytowa. Powstała w 1990 roku. Sprzedaje swoje wyroby na całym świecie. Tallex produkuje kosiarki rotacyjne, dyskowe i bijakowe, przetrząsacze, przetrząsacze pokosu, zgrabiarki karuzelowe, zamiatarki, owijarki stacjonarne i samozaładowcze. Tallex z firmą Korbanek współpracuje od 2020 roku. Nasi klienci kupujący maszyny Tallex to rolnicy a także firmy ogrodnicze i komunalne.    

Zamiatarka Talex

2019

przyczepa dwuosiowa Metal Fach

far_logo_20190416.png

Początek firmy Metal Fach to wcale nie były maszyny rolnicze. Produkcja ruszyła w 1989 roku i były to kotły centralnego ogrzewania bardzo poszukiwane w tamtych czasach. Właściciele firmy szukali jednak nowych dróg rozwoju. Można powiedzieć, że od 1998 roku firma stała się producentem maszyn rolniczych. Od tego momentu trwa rozbudowa fabryki. Oprócz produkcji naczep samochodowych, felg i konstrukcji stalowych Metal Fach jest znany z pras zwijających, owijarek, ładowaczy czołowych, wozów paszowych, rozrzutników obornika, przyczep rolniczych czy agregatów uprawowych. 70% maszyn sprzedaje się z dużym sukcesem na rynki eksportowe poza Polską. Metal Fach ma także swoje oddziały w Kazachstanie, Białorusi i Rosji. Praktycznie od początku produkcji maszyn rolniczych przez Metal Fach firma Korbanek oferuje swoim klientom te maszyny. Grono zadowolonych klientów cały czas rośnie.

 


2019

Pomot

Lata 50-te to okres tworzenia Państwowych Ośrodków Maszynowych. I w tym czasie w roku 1951 powstaje POM w Chojnie który zajmował się usługami dla rolnictwa. W 1970 roku POM w Chojnie powiększa się o 3 zakłady mechanizacji. Rok 1989 to zmiany, powstaje POMOT Chojna. Zaczyna się produkcja wozów asenizacyjnych i nie tylko także wyorywaczy do buraków i kontenerów. W 2000 spółka PROGRES kupuje POMOT. Lata 2001-2010 to dynamiczny rozwój produkcji i sprzedaży wozów asenizacyjnych w wielkościach od 4000l do 30000l. Obecnie oferta firmy to wozy asenizacyjne, specjalne, rozsiewacze piasku, zabudowy, aplikatory gnojowicy.  Wozy asenizacyjne POMOT Chojna kupowane w firmie Korbanek cieszą się bardzo dobrą opinią wśród rolników.      


2019

Zakład Produkcyjno - Usługowo Handlowy TOLMET założył w województwie łódzkim Pan Piotr Wawrzyniak w 1999 roku. Tolmet to produkcja maszyn rolniczych i części zamiennych. Produkcja to przede wszystkim agregaty talerzowe, agregaty uprawowo siewne, brony, agregaty podorywkowe. TOLMET mimo że to młoda firma - szturmem weszła ze swoją ofertą na rynek polski. Od 2017 roku firma Korbanek sprzedaje maszyny TOLMET w Polsce. Sprzedaż maszyn Tolmetu w firmie Korbanek rośnie błyskawicznie dzięki bardzo dobrej jakości maszyn i fachowej obsłudze sprzedażowej i posprzedażowej sprawowanej przez firmę Korbanek . 

agregat uprawowy Tolmet

2018


W 1955 roku powstaje POM w Augustowie. W latach 80-dziesiątych firma rozpoczyna produkcję przenośników ślimakowych do transportu zbóż. W latach 90-dziesiątych rusza produkcja rozsiewacza nawozów MOTYL który jest produkowany do dzisiaj. W 1997 roku pracownicy prywatyzują firmę i powstaje spółka. Dzisiaj POM Augustów zatrudnia 250 osób z zakładach w Augustowie i Dąbrowie Białostockiej. Produkcja to: urządzenia do transportu ziarna ślimakowe i pneumatyczne, rozsiewacze nawozów, zamiatarki, separatory, rozdrabniacze, brony itd. Firma Korbanek współpracuje z POM Augustów od 2018 roku i z roku na rok sprzedaż maszyn z Augustowa rośnie .