Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

DLACZEGO PAN PRZEMYSŁAW KUPIŁ ŚCIELARKĘ MCHALE C470?

1. Gospodarstwo Pana przemySŁawa

Pan Przemysław jest klientem firmy Korbanek od lat - posiada różne sprzęty z naszej firmyZe względu na wieloletnią dobrą współprace i zaufanie do firmy Korbanek - zakupił ścielarkę McHale

Pan Przemysław posiada ok 400 ha gospodartwo rolne. Zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą. Hoduje bydło - i ze względu na to posiada dość sporą ilość użytków zielonych. Z uwagi na hodowlę zwierzęcą zdecydował się kiedyś na zakup prasy Mchale od Korbanek, jest z niej bardzo zadowolony. Dlatego teraz ze względu na duże zaufanie do firmy Korbanek i marki McHale zdecydował się na zakup  - ścielarki McHale.

Jeżeli chodzi o inne maszyny, które mają u siebie na gospodratwie-to poza sprzętem McHale posiadają ciągniki i kombajn John Deere, ładowarkę Merlo - która ściągali ścielarkę z ciężarówki,  kombajny Claas, rozsiewacze Sulky,i agregaty Agrisem , które także kiedyś zakupili z naszej firmy.

Dodaj tekst zastępczy dla szablonuŚcielarka McHale c470 będzie pracowała z ciągnikiem John Deere

 

2. Ścielarka Mchale c470

Ścielarka McHale c470 - to najwyższa jakość na rynkuŚcielarka C470 od Mchale  jest wydajną maszyną do ścielenia i podawania pasz

McHale C470 jest wydajną maszyną do ścielenia i podawania pasz, która z powodzeniem może być używana do karmienia pociętą kiszonką, jak i niepociętą słomą i sianem. Urządzenie wyposażone jest w dwustopniową przekładnię zmieniającą obroty wirnika: od 280 obr/min przy karmieniu do 540 obr/min podczas ścielenia. Ścielarki serii C cechują się kompaktową budową znacznie ułatwiającą manewrowanie, boki maszyny mają stożkowaty kształt co minimalizuje możliwość wypadania materiały na zewnątrz. Dostępne są także modele o innej pojemności załadunku C460 i  C490.

Co wyróżnia ścielarki McHale?

- dwustopniowa przekładnia wirnika

- optymalna jakość wyrzutu

- samozaładowcza tylna klapa

- joystick sterujący rynna wyrzutu

- ścielenie słomy do 18 metrów

- 300-stopniowy kąt obrotu rury wyrzutu

- możliwość zamówienia maszyny z dłuższą komorą        (C470, C490)

- możliwość zadawania paszy

- kompaktowa konstrukcja.

Ścielarka McHale szybko i efektywnie ścieli słomę pozostawiając jej grubą i spulchnioną warstwę. Napęd rotora w ścielarce McHale c470 oparty na wieloklinowym pasku może być hydraulicznie odłączany, dzięki czemu wirnik może pracować niezależnie od rotora

Karmienie

Kiszonka lub siano są dokładnie podawane dzięki dwustopniowej przekładni, a operator może dostosować prędkość przenośnika do gęstości bel za pomocą panelu sterującego.

Ścielenie

Maszyna szybko i efektywnie ścieli słomę pozostawiając jej grubą i spulchnioną warstwę. Rynna wyrzutu ma 300 stopniowy kąt obrotu co znacznie ułatwia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Zasięg wyrzutu słomy to 18 metrów z prawej i 13 metrów z lewej strony maszyny.

Najważniejszych funkcji i podzespołów zastosowanych w ścielarce:
Przenośnik łańcuchowy - na podłodze maszyny C460 znajduje się hydraulicznie napędzana taśma złożona z wytrzymałych łańcuchów i dziesięciu poprzecznych listew transportowych. Konstrukcja przenośnika łańcuchowego gwarantuje ciągły i równomierny przepływ materiału do rotora. Prędkość przesuwu, czyli prędkość obrotową taśmy regulujemy z panelu sterowania znajdującego się w kabinie ciągnika. Producent umieścił przenośnik podłogowy pod rotorem, a jego koniec znajduje się tuż przed wirnikiem. Dzięki temu w przypadku zablokowania materiału między taśmą,  a rotorem materiał może zostać łatwo usunięty poprzez wycofanie taśmy.

Rotor podający - wyposażony jest w 48 noży, które zamontowane są na 6 dyskach. Za napęd rotora odpowiedzialny jest silnik hydrauliczny działający niezależnie od wirnika, przez co maszyna nie potrzebuje aż tak dużego zewnętrznego źródła mocy podczas uruchamiania. Napęd rotora oparty na wieloklinowym pasku może być hydraulicznie odłączany, dzięki czemu wirnik może pracować niezależnie od rotora.
Zalety takiego rozwiązania to:
 - wirnik może pracować na pełnych obrotach, zanim rotor zacznie podawać materiał,
 - redukcja możliwości zapchania podczas uruchamiania,
-  mniejsze zapotrzebowanie na moc.

Rynna wyładunkowa - ścielarki McHale wyposażone rurę wyrzutu z 3-stopniową regulacją, co znacznie zmniejsza opory podczas pracy i umożliwia daleki wyrzut
materiału. Rynna w celu dodatkowego zmniejszenia oporu porusza się po łuku, a jej szeroka konstrukcja zmniejsza ryzyko zapchania.
Rynna posiada 300-stopniową możliwość obrotu ułatwiającą rozładunek materiału w pomieszczeniach z tylko jednym wjazdem. Słoma może zostać podana na odległość osiemnastu metrów, a po 300-stopniowym obrocie rury w lewą stronę materiał może być podawany na odległość trzynastu metrów.

Więcej informacji o ścielarkach McHale znajdziesz TUTAJ

 

3. podsumowanie

Pan Przemysław od wielu lat kupuje sprzęty z firmy Korbanek. 

Pan Przemysław jest od 2005 roku Klientem firmy Korbanek - zacząl od kobajnów ClaasW 2005 roku zakupł pierwszy kombajn Claas od tamtej pory kupuje maszyny różnych marek od Korbanka  - ma do firmy zaufanie

Już w 2005 roku zakupił pierwszy kombajn Claas — jeszcze z Domu Handlowego Korbanków. Teraz postawił na kolejną maszynę marki McHale  - ścielarkę  - maszynę, która nie tylko pozwala szybko i efektywnie ścieli słomę pozostawiając jej grubą i spulchnioną warstę, ale także pozwala kiszonkę lub siano dokładnie podawać dzięki dwustopniowej przekładni, a operator może dostosować prędkość przenośnika do gęstości bel za pomocą panelu sterującego.

Klient ma zaufanie do firmy Korbanek - wie, że kupuje dobrej jakości maszyny, ale co jest równie ważne  - firma Korbanek zapewni mu dostęp do części zamiennych i obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną - serwis na najwyższym poziomie. 

Dziękujemy za zakup  i życzymy bezawaryjnej pracy przez lata:)

Film z dostawy ścielarki do Pana Przemysława można zobaczyć poniżej:

 

 
 
 
 
 

 

Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
5 (1 głos.)