Widok pracującej na uzytku zielonym przyczepy samozbierajacej firmy Bergmann

BERGMANN  

dla profesjonalistów

 

 

 

 

 

dowiedz się wiecej

Bergmann rozrzutnik TSW - DUŻE KOŁA

-

Otwierając się na potrzeby rynku firma Bergmann zaprojektowała niskopodwoziowy rozrzutnik obornika, wapna , kompostu, kurzaka TSW na dużych kołach. Maszyna ta ma niskie opory toczenia co pozwala na mniejsze zapotrzebowanie mocy. Zastosowany w rozrzutniku adapter słynie z jakości rozdrabniania i równomierności rozrzutu. 

Rozrzutniki obornika Bergmann posiadają najbardziej solidna konstrukcję z wszystkich dostępnych na rynku producentów, najmocniejsze przekładnie, powierzchniowo utwardzane ogniwa łańcuchów, skrzynia o konstrukcji trapezowej (rozbieżnej), bardzo mocna zasuwa skrzyni dostosowana do mozliwości dozowania wapna, adapter poziomy + tarczowy - jako unikalna konstrukcja która rozdrabnia długą słomę w oborniku i to tylko niektóre elementy budowy tych solidnych maszyn.

Adapter poziomy + tarczowy posiada unikalna konstrukcję uzwojenia ślimaków walcy poziomych, zarówno kąty kaskad uzwojenia jak i podwójne noże ustawione pod odpowiednim katem, mają za zadanie pociąć i rozdrobnić w całej objetości materiał trafiający na tarcze rozrzucające.

Rozrzutniki obornika Bergmann przechodzą test DLG na równomierność rozrzutu i unikalność konstrukcji. Jest to test obejmujący zarówno jakość pracy jak myśl i rozwiązania konstruktora i tylko nieliczne maszyny przechodzą dostają certyfikat DLG. Centrum Testowania Maszyn i Środków Produkcji.

DLG - Instytut DLG - certyfikacja maszyn i urządzeń rolniczych w tym rozrzutnika obornika Bergmann

DLG eV

DLG jako wielokrotnie akredytowane i notyfikowane w UE laboratorium badawcze, dostarcza na podstawie uznanych testów technicznych i badań DLG ważne informacje i zapewnia pomoc przy podejmowaniu decyzji przez rolników i praktyków przy planowaniu inwestycji w dziedzinie techniki rolniczej i środków produkcji.

 

 

 

 

small 6.26

duże  koła

Zalety jednej osi na dużych kołach

W nowoczesnym rolnictwie staramy sie obnizyć koszty czyli np. zużycie paliwa. Podstawowym sposobem na to jest obniżenie oporów toczenia oraz zmniejszenie ilości przejazdów po polu. Adapter 2 walce poziomy + tarcze rozrzucające w sprzyjających warunkach i przy odpowiednio cieżkim materiale, może nam rozrzucic do 30 m szerokości. Drugi sposób, czyli obniżenie oporów toczenia, uzyskujemy poprzez zastosowanie jednej dużej osi z dużymi kołami. Takie rozwiązanie obniza nam maksymalnie zurzycie paliwa i jest to dobra droga na przyszłość do optymalizowania kosztów. Wadą takich rozwiązań jest przezkadzanie koła w załadunku oraz wydłużenie zestawu co utrudnia manerowanie maszyną na uwrociach. Wszystkie inne zalety rozrzutników serii TSW takie jak: skrzynia rozbieżna, 4 sprzęgła zabezpieczające, łańcuchy 14 x 50 powierzchniowo utwardzane, napęd kardana adaptera (opcja), czy bardzo mocna zasuwa do dozowania, pozwalają na rozrzucanie każdego rodzaju materiału takiego jak obornik, kurzak, wapno, kompost, torf i wiele innych nawozów organicznych. Należy oczywiście zauważyć jakość wykonania oraz dbałośc o szcegóły przy produkcji produktów firmy Bergmann. Jakość potwierdza certyfikat DLG na równomierność rozrzutu i unikalność konstrukcji.

BERGMANN rozrzutnik obornika TSW u rolnika

 

  •  

dane  techniczne

jednoosiowy seria M

Wymiary i masy

Jedn.

ilość

Dopuszczalna masa całkowita

kg

14.000

Masa własna

kg

5.480

Ładowność

kg

8.250

Długość

mm

8.730

Szerokość

mm

2.550

Wysokość załadunku

mm

2.400

Pojemność

m3

14.0

Zapotrzebowanie mocy

KM

110-170


Opcjonalnie:

 


  • > Nadstawy

  • > Adapter z napedem kardana

  • > Ogranicznik szerokosci roboczej

  • > Centralne smarowanie System wagowy

  • > Panel komfortowy BCT 20

  • > Komfortowe sterowanie ISOBUS
  •  
  • > Rózne opcje oswietlenia
  •  

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna