Monosem Multicrop

300 - 940 CM

 

Pobierz prospekt pielników MONOSEM 2021

Pobierz instrukcję obsługi i katalog części pielników Monosem MULTICROP

Pobierz instrukcję obsługi z katalogiem części pielników Monosem SUPER-CROP

 

PIELNIKI  RZĘDOWE DO ODCHWASZCZANIA

DO KUKURYDZY, BURAKÓW, SŁONECZNIKA, WARZYW...

 

Pielniki rzędowe są maszynami uprawowymi służącymi do odchwaszczania uprawy głównej z chwastów. W celu zapewnienia rozwoju roślinom przeprowadzenie pielenia w uprawie jest bardzo ważnym zabiegiem. MONOSEM od początku lat 50., dysponuje w swojej ofercie gamą pielników dla upraw polowych i warzywniczych.
Zaniedbane przez wiele lat pielenie, odnalazło dzisiaj w pracach związanych z pielęgnacją roślin swoje właściwe miejsce. Wymagania stawiane przed rolnikami dotyczące ochrony środowiska stały się przyczyną powrotu do korzyści płynących z pielenia. Oprócz alternatywy dla chemicznego zwalczania chwastów pielenie daje liczne korzyści ekonomiczne, agronomiczne i środowiskowe.

 

Monosem proponuje pielniki rzędowe Supercrop i Multicrop. 
W zależności od wersji i wyposażenia pielniki są przeznaczone do pielenia kukurydzy, buraków, słonecznika, upraw warzywnych, zbóż.
Bogaty wybór wyposażeń roboczych umożliwia pracę między rzędami, ochronę roślin uprawy głównej, daje możliwość pielenia na samym rzędzie.
Natomiast możliwość zastosowania nowoczesnych technologii takich jak automatyczne unoszenie sekcji pielących z wykorzystaniem sygnału GPS, czy możliwość zastosowania kamery do prowadzenia maszyny, znacznie usprawniają pracę.

 

Przed pieleniem / Po pieleniu

PIELNIKI RZĘDOWE MONOSEM

 

Pielnik rzędowy MONOSEM

 

Pielnik rzędowy Monosem

Pielniki MONOSEM w zależności od wersji i modelu mogą wykonywać prace związane z pieleniem kukurydzy, buraków i upraw warzywniczych. Zaniedbane przez wiele lat pielenie, odnalazło dzisiaj w pracach związanych z pielęgnacją roślin swoje właściwe miejsce. Wymagania stawiane przed rolnikami dotyczące środowiska stały się przyczyną powrotu do korzyści płynących z pielenia, a są nimi korzyści ekonomiczne, agronomiczne i środowiskowe.

Pielnik rzędowy Monosem w pracy

 

Pielnik rzędowy Monosem w pracy

Pielniki są maszynami uniwersalnymi, pielenie jest stosowane na licznych uprawach (okopowych, warzywniczych, zbożowych). Przykłady: kukurydza, słonecznik, buraki, uprawy warzywne polowe, rzepak, bobik, zboża... Pielenie będzie bardziej efektywne, jeśli jest poprzedzone odpowiednią strategią agronomiczną i zabiegami uprawowymi, dzięki czemu presja chwastów będzie mniejsza. Opłaca się wybierać odmiany pokrywające gleby i konkurujące z chwastami.

Zalety pielenia mechanicznego

 ODCHWASZCZANIE MECHANICZNE NA WAGĘ ZŁOTA

 

Zniszczenie dziko rosnących, nawet rozwiniętych chwastów. 
Zmniejszenie zapotrzebowania w wodę (1 pielenie jest warte tyle, co 2 nawodnienia…).
Ograniczenie wypłukiwania cennik składników i elementów w glebie.
Poprawa przenikalności wód opadowych do gleby.
Ograniczenie parowania wody z gleby.
Lepszy bilans wodny dla upraw.
Napowietrzenie i nagrzanie gleby a to oznacza lepsze odżywianie upraw azotem.
Niszczenie skorupy na powierzchni gleby.
Pielenie nie uszkadza i nie hamuje wzrostu upraw głównych.
Zmniejszenie liczby szkodników (ślimaki) i przenoszonych chorób.
Możliwość oczyszczenia rzędu lub podsypania rzędu ziemią w zależności od wyposażenia pielnika.

Pielnik do kukurydzy

Pielnik z instalacją do podsiewania nawozów granulowanych

Jeśli w trakcie pielenia jest stosowane podsiewanie nawozem granulowanym umożliwia, to umożliwia to zmniejszenie ilości nawożenia uprawy głównej.
Zmniejsza się dzięki temu również ilość przejazdów po polu, a pamiętajmy, że każdy przejazd po powierzchni pola może powodować zagęszczenie gleby.
Możliwość adaptacji z innymi zabiegami (takimi jak wysiew poplonów, nawożenie, oprysk na rzędzie).
Niskie koszty eksploatacyjne pielnika.
Możliwość pracy w czasie wietrznej pogody oraz w pobliżu cieków wodnych
Pielnika nie trzeba niczym załadowywać, nie ma ograniczających przepisów (jak ma to miejsce w przypadku opryskiwaczy).
Zabieg pielenia należy przeprowadzać na suchej i wyrównanej glebie. Zaleca się przynajmniej jeden słoneczny i/lub wietrzny dzień po pieleniu, aby uniknąć odrastania chwastów.
Zaleca się dobrze wyregulować pielnik na początku pola, aby uniknąć wyrywania młodych roślin z gleby, (jeśli na przykład nie zostały dobrze wysiane siewnikiem).

 

pielenie między rzędami  i na rzędach

DBAŁOŚĆ O ROŚLINY

pielenie-miedzy-rzedami-i-na-rzedach.jpg

Dzięki wielu konfiguracjom i szerokiej gamie akcesoriów, pielniki Monosem otwierają przed użytkownikiem nowe możliwości. Praca może odbywać się na rzędzie poprzez zasypywanie lub wyrywanie. Praca na rzędzie niszczy chwasty, w tym zwłaszcza te znajdujące się najbliżej uprawy. Praca na międzyrzędziach natomiast umożliwia niszczenie chwastów i większe lub mniejsze spulchnianie gleby w zależności od  użytego narzędzia. roboczego. Ochrona rzędów zapewniana przez talerze ogranicza odrzucanie gleby na uprawę główną oraz pozwala unikać jej zasypywania podczas pielenia młodych roślin.

Zapraszamy do obejrzenia filmu video przedstawiającego 5 faktów o producencie maszyn MONOSEM w tym również pielniki MONOSEM MULTICROP, dostępne w aktualnej ofercie:

 AKCESORIA DO PIELNIKÓW MONOSEM

MULTICROP I SUPERCROP

 • Zagarniacz palczasty do pielnika Monosem
  Podwójna wydajność pielenia dzięki zagarniaczom: chwasty, odkryte korzenie, schną szybciej na słońcu. Dodatkowo zagarniacze wyrównują podłoże.
 • Talerze chroniące uprawę
  Talerz chroniący rośliny służy do ochrony rzędów podczas pielenia. Talerze zapewniają bezpieczne pielenie bez uszkadzania uprawy głównej.
 • Kamera 3D i czujniki
  Zalety zestawu z Kamerą 3D: • Kompensacja zachodzenia podczas jazdy po łuku za pomocą bloku hydraulicznego proporcjonalnego, który zapewnia progresywne przesuwanie. • Automatyczna korekcja kąta i wysokości. • Automatyka korekcji prawo/lewo na uwrociach. • Wybór kolorów: optymalizacja ustawień w zależności od uprawy i jej fazy rozwoju. • Tryb pracy 3D: detekcja na podstawie różnicy wysokości między uprawą a chwastami, w przypadku dużego zachwaszczenia. • Wysoka rozdzielczość odczytu: możliwa praca we wstępnych stadiach rozwoju upraw. Zalety zestawu z dodatkowymi 2 czujnikami dotykowymi: • Selektor wyboru trybu pracy: Tryb kamery lub Tryb czujników. • Joystick do sterowania ręcznego.
 • Gwiazdy pielące
  Gwiazdy pielące stosuje się je na uprawach wystarczająco rozwiniętych, aby wyrywać chwasty w rzędzie.

GALERIA PRODUKTU


Różne modele pielników MONOSEM

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINANSOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien, że dzięki fabrycznemu finansowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna