Oferta maszyn Unia na korbanek.pl

UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

 • ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia HERMES w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który ustali szczegóły prezentacji.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach swojego gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

  Rostselmash w oddali na polu

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Unia HERMES

300 - 400 CM

Agregaty - Brony aktywne Unia HERMES
 
 brona aktywna hermes unia group od korbanek.pl
 

Agregaty - brony aktywne Unia HERMES to maszyny przeznaczone do energicznego, aktywnego przygotowania gleby na przykład przed siewem. Brony aktywne HERMES mogą być wyposażone opcjonalnie w sprzęg do siewnika zawieszanego i w ten sposób utworzyć zestaw uprawowo-siewny, na przykład z siewnikiem zawieszanym Unia POLONEZ. Standardowo brony wyposażone są w wał rurowy, natomiast opcjonalnie brony mogą być również wyposażone w wał packer lub w wał gumowy, by spełnić wymagania glebowe i użytkownika.

 


 

Dane techniczne bron aktywnych HERMES

HERMES 3 4
Masa bez wału [kg] 1 120 1 430
Zapotrzebowanie mocy [KM] 80 100
Szerokość robocza [m] 3 4
Liczba noży [szt.] 24 32

Wyposażenie bron aktywnych HERMES

 

Wyposażenie standardowe

 

brona wirnikowa HERMESz wydzwigiem do siewnika

Foto powyżej: brona aktywna HERMES z opcjonalnym wałem packer i wydźwigiem hydraulicznym oraz z siewnikiem zbożowym mechanicznym POLONEZ. W ten sposób uzyskuje się agregat uprawowo-siewny.

 

 • zawieszenie 825/ø28 mm (wersja 3m)
 • zawieszenie 825/ø36 mm (wersja 4m)
 • noże pionowe o długości 280 mm
 • przekładnia dwustopniowa
 • uchylne osłony boczne
 • obroty WOM – 540 obr. / min
 • wał tylny rurowy ø500 mm
 • wał PTO ze sprzęgłem automatycznym

Wyposażenie opcjonalne

 

brona aktywna HERMES z wydzwigiem korbanek

Foto powyżej: brona aktywna HERMES z opcjonalnym wydźwigiem hydraulicznym, wyposażona w opcjonalny wał packer. 

 

 • belka wyrównująca przednia
 • belka wyrównująca tylna
 • wał Packer ø530 mm
 • wał gumowy ø500 mm
 • sprzęg do siewnika + podpory + śruba łącznikowa

 


 

 

 

0

O marce Unia

Logo Unia na korbanek.pl

W 1882 roku inżynier August Ventzki założył fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych w Grudziądzu. Pierwsza maszyną z którą po dziś dzień kojarzy się marka był dwuskibowy pług. Po 16 latach w 1898 Ventzki zbudował i opatentował kultywator. W tamtych latach Unia była jednym z największych producentów maszyn w Europie. Następnie po 1 pierwszej wojnie światowej i powrocie Grudziądza do Polski fabryka stała się spółką akcyjną pod nazwą Pomorska Fabryka Maszyn. Aufust Ventzki miał w niej 25 % udziałów oraz miejsce w radzie nadzorczej. W 1926 roku unia produkowała 5 tys ton maszyn rocznie i eksportowała już wtedy 10 % swojej produkcji. W czasach drugiej wojny światowej w zakładach produkowany był sprzęt na potrzeby wojska. W 1984 unia została znacjonalizowana jako Fabryka Narzędzi Rolniczych „Unia” w Grudziądzu. Od lat 50 uwagę skupiono na narzędziach do uprawy gleby. I ten kurs Unia utrzymuje po dziś dzień. W latach 70 Unia stała się przedsiębiorstwem wielozakładowym pod nazwą „Agromet – Unia”. Ogromne inwestycje w fabryki, późniejsze załamanie się systemu gospodarczego i wpadnięcie w pułapkę kredytową sprawiło że fabryka w 1995 roku była w stanie likwidacji. W tym roku również powstała Unia sp. z o.o.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna