Oferta maszyn Unia na korbanek.pl

UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

Unia SAD

150 - 150 CM

Ścinacz sadowniczy Unia SAD
 
 Ścinacz sadowniczy UNIA SAD
 

Ścinacz sadowniczy Unia SAD jest wyposażony w silne, masywne noże do rozdrabniania gałęzi np. w sadach. Noże ścinacza są zawieszone wahadłowo, co umożliwia im odchylić się w przypadku napotkania na przeszkodę. Wysokość cięcia uzyskuje się poprzez zmianę pozycji koła podporowego.

 


Konstrukcja ścinacza sadowniczego SAD

Widok elementów roboczych ścinacza sadowniczego sad

 

Dane techniczne ścinacza sadowniczego SAD

Model Prędkość obrotowa ostrzy (obr/min) Wysokość koszenia (mm) Szerokość rob. (m) Maks.. prędkość robocza (km/h) Masa (kg) Wydajność (ha/h) Liczba noży (szt.) Zapotrz. mocy (KM)
Ścinacz sadowniczy SAD 912 40÷70 1,5 12 300 1,5 2 30

Wyposażenie ścinacza sadowniczego SAD

 

Wyposażenie standardowe

 

  • Dwa noże robocze
  • Koło podporowe
  • Płozy ślizgowe
  • Wyrzut tylny
  • Wał napędowy (6×6, 460 Nm) ze sprzęgłem przeciążeniowym (M=1700 Nm)

 

 

 

 

O marce Unia

Logo Unia na korbanek.pl

W 1882 roku inżynier August Ventzki założył fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych w Grudziądzu. Pierwsza maszyną z którą po dziś dzień kojarzy się marka był dwuskibowy pług. Po 16 latach w 1898 Ventzki zbudował i opatentował kultywator. W tamtych latach Unia była jednym z największych producentów maszyn w Europie. Następnie po 1 pierwszej wojnie światowej i powrocie Grudziądza do Polski fabryka stała się spółką akcyjną pod nazwą Pomorska Fabryka Maszyn. Aufust Ventzki miał w niej 25 % udziałów oraz miejsce w radzie nadzorczej. W 1926 roku unia produkowała 5 tys ton maszyn rocznie i eksportowała już wtedy 10 % swojej produkcji. W czasach drugiej wojny światowej w zakładach produkowany był sprzęt na potrzeby wojska. W 1984 unia została znacjonalizowana jako Fabryka Narzędzi Rolniczych „Unia” w Grudziądzu. Od lat 50 uwagę skupiono na narzędziach do uprawy gleby. I ten kurs Unia utrzymuje po dziś dzień. W latach 70 Unia stała się przedsiębiorstwem wielozakładowym pod nazwą „Agromet – Unia”. Ogromne inwestycje w fabryki, późniejsze załamanie się systemu gospodarczego i wpadnięcie w pułapkę kredytową sprawiło że fabryka w 1995 roku była w stanie likwidacji. W tym roku również powstała Unia sp. z o.o.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna