UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

Unia SAD

150 - 150 CM

Ścinacz sadowniczy Unia SAD
 
 scinacz-sadowniczy-unia-group-sad.jpg
 

Ścinacz sadowniczy Unia SAD jest wyposażony w silne, masywne noże do rozdrabniania gałęzi np. w sadach. Noże ścinacza są zawieszone wahadłowo, co umożliwia im odchylić się w przypadku napotkania na przeszkodę. Wysokość cięcia uzyskuje się poprzez zmianę pozycji koła podporowego.

 


Konstrukcja ścinacza sadowniczego SAD

scinacz-sadowniczy-sad-budowa.jpg

 

Dane techniczne ścinacza sadowniczego SAD

Model Prędkość obrotowa ostrzy (obr/min) Wysokość koszenia (mm) Szerokość rob. (m) Maks.. prędkość robocza (km/h) Masa (kg) Wydajność (ha/h) Liczba noży (szt.) Zapotrz. mocy (KM)
Ścinacz sadowniczy SAD 912 40÷70 1,5 12 300 1,5 2 30

Wyposażenie ścinacza sadowniczego SAD

 

Wyposażenie standardowe

 

  • Dwa noże robocze
  • Koło podporowe
  • Płozy ślizgowe
  • Wyrzut tylny
  • Wał napędowy (6×6, 460 Nm) ze sprzęgłem przeciążeniowym (M=1700 Nm)

 

 

 

 

O marce Unia

W 1882 roku inżynier August Ventzki założył fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych w Grudziądzu. Pierwsza maszyną z którą po dziś dzień kojarzy się marka był dwuskibowy pług. Po 16 latach w 1898 Ventzki zbudował i opatentował kultywator. W tamtych latach Unia była jednym z największych producentów maszyn w Europie. Następnie po 1 pierwszej wojnie światowej i powrocie Grudziądza do Polski fabryka stała się spółką akcyjną pod nazwą Pomorska Fabryka Maszyn. Aufust Ventzki miał w niej 25 % udziałów oraz miejsce w radzie nadzorczej. W 1926 roku unia produkowała 5 tys ton maszyn rocznie i eksportowała już wtedy 10 % swojej produkcji. W czasach drugiej wojny światowej w zakładach produkowany był sprzęt na potrzeby wojska. W 1984 unia została znacjonalizowana jako Fabryka Narzędzi Rolniczych „Unia” w Grudziądzu. Od lat 50 uwagę skupiono na narzędziach do uprawy gleby. I ten kurs Unia utrzymuje po dziś dzień. W latach 70 Unia stała się przedsiębiorstwem wielozakładowym pod nazwą „Agromet – Unia”. Ogromne inwestycje w fabryki, późniejsze załamanie się systemu gospodarczego i wpadnięcie w pułapkę kredytową sprawiło że fabryka w 1995 roku była w stanie likwidacji. W tym roku również powstała Unia sp. z o.o.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna