• ZAPYTANIE OFERTOWE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek masz możliwość skontaktowania się i zadania pytań dotyczących XEOS MD i HD . Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa. 

  Budynek firmy Korbanek Sp. z o.o.

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.

Sulky XEOS MD i HD

300 - 400 CM

 

Pobierz prospekt siewników zbożowych Sulky XEOS >

SIEWNIKI ZBOŻOWE  PNEUMATYCZNE

SULKY XEOS MD I HD

 

Siewniki zbożowe SULKY XEOS MD i XEOS HD są siewnikami z podziałem ziarna za pomocą dozownika (napędzanego mechanicznie lub elektrycznie) oraz za pomocą głowicy pneumatycznie rozdzielającej precyzyjnie ziarno na rzędy Sulky ADS-Inside. Siewniki mogą dokładnie wysiewać wszystkie zboża (np. pszenica, jęczmień, owies, żyto...), grubonasienne (np. groch) jak i drobnonasienne (np. rzepak). Bogate wyposażenie standardowe oraz dużo dostępnego wyposażenia opcjonalnego i specjalistycznego, sprawiają, że siewniki można dostosować do specyficznych wymagań gospodarstwa rolnego.

Produkcja siewników Sulky XEOS MD i HD zakończyła się w 2019 roku. W miejsce tych siewników, od 2020 roku proponowane są nowe modele siewników pneumatycznych nabudowanych: siewniki pneumatyczne Sulky MASTER P oraz Sulky PROGRESS P. Każdy z tych siewników można połączyć w zestaw uprawowo-siewny, np. z broną wirnikową Sulky Cultiline HR lub w przypadku siewnika Progress P100 z agregatem talerzowym Sulky Cultiline XR

W naszej ofercie maszyn okazyjnych znajdą Państwo również siewniki XEOS, zachęcamy do zapoznania się z ofertą specjalną siewników SULKY.

 

Zestaw uprawowo-siewny Sulky XEOS HD 3,0 m + brona wirnikowa HR 3000.19

W PARZE RAŹNIEJ

ZESTAW UPRAWOWO-SIEWNY PNEUMATYCZNY

 

Siewnik zbożowy XEOS MD nabudowany na bronie wirnikowej

 

XEOS MD 3,0 m na bronie wirnikowej

Siewnik zbożowy pneumatyczny Sulky XEOS MD 3,0 m z redlicami talerzowymi, nabudowany na bronie wirnikowej: dzięki temu uzyskuje się ekonomiczny zestaw uprawowo-siewny. Siewnik posiada mechaniczny napęd dozownika, przenoszony z koła ostrogowego oraz turbinę z napędem mechanicznym, przenoszonym za pomocą wałka przegubowo-teleskopowego z WOM ciągnika.

Agregat uprawowo-siewny pneumatyczny XEOS HD z broną wirnikową

 

XEOS HD 4,0 m w zestawie z broną wirnikową

Siewniki zbożowe XEOS HD dostępne w szerokościach pracy 3,0 oraz 4,0 m dysponują zbiornikiem na ziarno o większej pojemności. Napęd turbiny jest hydrauliczny a dozownik napędzany elektrycznie. To wydajne, solidne maszyny, które jako zestaw łączą uprawę i wysiew w jednym przejeździe. Na zdjęciu widać siewnik XEOS HD wyposażony w redlice talerzowe UNIDISC z rolkami dociskowymi, w boczne znaczniki przejazdów oraz w znaczniki przedwschodowe.

Z GŁOWĄ  NA KARKU

CZYLI PNEUMATYCZNA GŁOWICA ROZDZIELAJĄCA ZIARNO

Precyzyjny podział ziarna ADS

 

Podział ziarna - serce i głowa siewnika

Specjalnie zaprojektowana głowica rozdzielająca ziarno SULKY ADS umożliwia odpowiednie wymieszanied materiału siewnego z powietrzem. Wewnątrz głowicy nie ma martwych stref, w których ziarno unosiłoby się, lewitowało i nie było prowadzone do wylotów z głowicy. Jest wręcz przeciwnie, ziarno jest równomiernie rozprowadzone, podzielone na wyloty i transportowane silnym strumieniem powietrza. 

Ziarno opuszczając głowicę jest niesione strumieniem powietrza. Na poziomie sekcji wysiewającej został umieszczony odpowietrznik, odprowadzający nadmiar powietrza, by nie było wydmuchiwane poza bruzdę.

Równomierne wschody!

 

Piękne, równomierne wschody

Podział ziarna i wysiew w odpowieniej dawce, równomiernie rozmieszczonej na wszystkich sekcjach wysiewających siewnika, odpowiednia głębokość robocza i docisk zapewniony przez kółka ugniatajace zamontowane za redlicą stopkową lub talerzową - to podstawowe warunki, które trzeba spełnić, aby uzyskać prawidłowy wysiew a potem równomierne i szybkie wschody na polu.

Głowica rozdzielająca współpracuje z dozownikiem i turbiną: dozownik odpowiednio dba o równą dawkę, turbina natomiast zapewnia odpowiedni strumień powietrza do transportu ziarna. Dzięki temu osiąga się znakomite umieszczenie ziarna w glebie.

Jaki jest efekt? Wystarczy popatrzeć na zdjęcie powyżej!

 

GŁOWICA ROZDZIELAJĄCA ZIARNO

JAK TO DZIAŁA W SIEWNIKU PNEUMATYCZNYM SULKY?

 

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna