Nowe 200 Vario to genialne i uniwersalne ciągniki, dla których żaden teren nie jest straszny. Wydajny układ hydrauliczny umożliwia szybkie podnoszenie maszyn i zaopatrzenie w dużą ilość oleju - zgodnie z zapotrzebowaniem nowoczesnego rolnictwa. Sterowanie wałkiem WOM, napędem na cztery koła oraz włączanie blokady mechanizmu różnicowego przełącznikami umieszczonymi na prawej konsoli jest banalnie proste i gwarantuje optymalną kontrolę agregatowanego sprzętu.
 
Niezależne zbiorniki z olejem hydrauliki zewnętrznej oraz olejem przekładni chronią przed mieszaniem się olejów - szczególnie ważne, jeżeli maszyny są często zmieniane. Wydatek na poziomioe 76 litrów zapewnia pompa tandemowa.  
 
Tylny podnośnik sterowany elektrohydraulicznie o maksymalnym udźwigu 4204 kg gwarantuje, że nawet najcięższe maszyny montowane z tyłu dla tej klasy ciągnika zostaną w pełni podniesione. Maksymalny udźwig opcjonalnego przedniego podnośnika wynosi 2490 kg. Jego wzmocniona konstrukcja czyni go przystosowanym do wszystkich prac. Amortyzatory gazowe gwarantują, że jazda ciągnikiem jest bezpieczna i komfortowa, nawet, gdy na przednim podnośniku zawieszone są ciężkie maszyny.
 
Ciągniki 200 Vario standardowo wyposażone są w wałek WOM w trzema prędkościami obrotowymi. Standardowy moduł automatyczny WOM włącza i wyłącza WOM w zależności od wysokości położenia tylnego podnośnika. Automatyczny moduł łagodnego i delikatnego startu WOM, chroni maszyny przed uszkodzeniem, dzięki czemu koszty eksploatacji są niższe a trwałość maszyn się wydłuża.
 

Najważniejsze cechy hydrauliki oraz wom w ciągniku Fendt 200 Vario  :

 


Hydraulika i WOM o doskonałej wydajności

 

• Pompa tandemowa: wydatek oleju hydraulicznego wynoszący 76 litrów

• Dzięki wykorzystaniu przekładni Vario prędkości WOM nie są zależne od prędkości jazdy ciągnika! 


TUZ o wysokim udźwigu oraz 3 prędkości WOM

 

• Maksymalny udźwig tylnego podnośnika: (200 Vario):

Tył: 4204 kg, Przód: 2490 kg

• 3 dostępne prędkości dla WOM: 540/540E/1000 obr./min


Komfortowe sterowanie hydrauliką i WOM

 

• EHR do sterowania tylnym podnośnikiem

• Dźwignia krzyżowa

• Komfortowe sterowanie położeniem tylnego podnośnika

• Tryb automatyczny dla WOM 


Niezliczona ilość połączeń i wydatku olejowego

 

• Aż do czterech par wyjść hydraulicznych
 
• Maksymalna ilość oleju do pobrania: 34 litrów
  • • Zawór o przepływie do 65 litrów do zastosowań   wymagających przepływu większej ilości oleju (opcja)

 

O marce Fendt

Duże logo maszyn rolniczych Fendt - czerna litery na białym tle

Historia marki Fendt rozpoczęła się w 1930 roku, w małej kuźni na południu Niemiec. To własnie tam bracia Fendt zaczęli konstruowanie ciągników.  Ich celem było produkowanie ciągników niezawodnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Pierwszym ich produktem był ciągnik Dieselross o mocy 6KM z zamontowaną kosiarką i pługiem. Fendt w 1939 roku wprowadza innowacyjny ciągnik wyposażony w dwucylindrowy silnik, chłodnice i 4 biegową skrzynie. W kolejnych latach Fendt stał się liderem na rynku ciągników wprowadzając nowe modele wyznaczające trendy na rynku maszyn. Jako pierwszy wyprodukował ciągniki wyposażone w przekładnie Turboshift i zawieszenie hydrauliczno-pneumatyczne kabiny i przedniego mostu, które mogły osiągać prędkość jazdy do 50 km/h. Kolejnym przełomem w dziejach firmy było wprowadzenie przekładni bezstopniowej o nazwie Vario, to dzięki niej Fendt przez lata zdobywa nagrodę najoszczędniejszego ciągnika roku. 

Obecnie firma Fendt produkuje: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, sieczkarnie polowe, prasy kostkujące, prasy zwijające, ładowacze czołowe, kosiarki bębnowe, kosiarki dyskowe, przetrząsacze i zgrabiarki. Wszystkie maszyny charakteryzują się doskonałą jakością, niezawodnością  i dbałością o każdy szczegół. Zgodnie z odwieczoną filozofią marki Fendt. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna