Czyszczenie i przygotowanie słomy

 

Wynik to czysta próba ziarna

 

Jakość czystego ziarna wpływa na uzyskiwaną przez Państwa cenę sprzedaży. Specjalna budowa komory czyszczącej w połączeniu z sitami czyszczącymi o dużej wydajności umożliwia uzyskanie ziarna o najwyższej czystości.

Wyposażenie

 

MF Activa S komora sito HC

Sito HC o zwiększonej wydajności czyszczenia na wyposażeniu standardowym

Komora czyszcząca zastosowana w kombajnach MF ACTIVA S jest wyjątkowo prosta w budowie. Przed dotarciem materiału do sita górnego strumień materiału kierowany jest równomiernie w przegrodach z podsiewacza do skrzyni sitowej.

Dzięki temu uzyskuje się gwarancję doskonałego rozprowadzenia ziarna i pozostawienie resztek słomy na poziomie sit co optymalizuje wydajność kombajnu w pochyłym terenie.  Specjalna konstrukcja sita HC zapewnia optymalny przepływ powietrza co jest ważne w suchych warunkach, kiedy słoma jest krucha i krótka, sita pracują wydajnie, aby zapewnić najlepszą jakość czystego ziarna.

Podłużne przegrody sit zabezpieczają przed przemieszczaniem się materiału podczas pracy na pochyłym terenie.


Elektryczna regulacja sit kombajn Massey Ferguson

 

Opcjonalnie dostępna elektryczna regulacja sit z kabiny kombajnu umożliwia łatwą kontrolę czystości ziarna.

Wysokie ścianki działowe na górnym sicie umożliwiają pracę na pochyłym terenie przy zachowaniu stałej wydajności.

Czujnik niedomłóconego materiału w kombajnie Massey Ferguson

 

Czujnik niedomłóconego materiału dostępny opcjonalnie odczytuje ilość powracającego materiału ponownie do bębna młócącego na ponowny omłot. 

Dwutalerzowy rozrzutnik plew w Kombajnie MR Activa S

 

Dwu talerzowy rozrzutnik plew - opcja, z możliwością regulacji szerokości pracy.

Rozdrabniacz słomy

Rozdrabniacz słomy w kombajnach MF serii ACTIVA S został tak skonstruowany, aby zaoferować nieporównowalną wydajność w rozdrabnianiu i rówomiernym rozrzuceniu rozdrobnionej słomy, konieczną dla ułatwienia późniejszych prac polowych

 

Zmniejszenie kosztów związanych z pracami na ściernisku

 

Dobrze rozdrobniona i rozrzucona słoma na niewiarygodnym poziomie

Podwójnie uzębione, obrotowe noże mające niskie zapotrzebowanie mocy gwarantują najlepszą jakość rozdrobnienia. Zarówno przeciwnoże, jak i perforowana podłoga mogą być łatwo i szybko przestawione zapewniając pełną kontrolę jakości rozdrobnienia i rozrzucenia.

Rozdrabniacz słomy załącza się jednocześnie z układem omłotowym jak tylko znajduje się on w pozycji pracy. Przestawienie rozdrabniacza do pracy przy zbiorze kukurydzy jest bardzo łatwe i szybkie, wystarczy zmienić prędkość rotora tnącego i ustawić przegrody rozdzielające. 

Dobrze rozdrobniona i rozrzucona słoma w Massey Ferguson Activa S

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna