Układ omłotowy i oddzielania

 

Zyski z Państwa inwestycji

 

Kombajny zbożowe Massey Ferguson serii ACTIVA S zostały przygotowane do żniw każdych z upraw, w każdych warunkach. Dzięki 50-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji maszyn rolniczych, kombajny zostały przygotowane do pracy w najbardziej wymagających warunkach.

Kombajny zbożowe MF ACTIVA S z łatwością mogą być przystosowane do upraw takich jak: zboża, groch, słonecznik, rzepak, rosliny trawiaste czy kukurydza.

MF ACtiva s - zaawansowany system omłotu

Kombajny zostały wyposażone w bęben młócący o wysokim stopniu bezwładności, dzięki czemu wydajny omłot jest pewny i łatwy w każdych warunkach.

Do bębna młócącego dodano listwy obciążające zamontowane między cepami dzięki temu uzyskano wysoką bezwładność.

Pozwala to zmniejszyć obciążenie przekładni oraz wymagane zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa.

MCS w MF Activa S


Kombajn MF ACTIVA S dostępny w dwóch różnych wersjach:

 

 1. Klepisko młócące z modułem ABC (jest przedłużeniem powierzchni oddzielania głównego klepiska)

2. Klepisko młócące z modułem ABC, MCS (Multi Crop Separator) oraz Power Feed Roler w głównym podajniku.

MCS plus
klepisko w pozycji roboczej

 

Klepisko jest umieszczone pod separatorem obrotowym. Takie ustawienie jest optymalne w celu uzyskania odpowiedniej wydajności  oddzielania przy długiej słomie i w mokrych warunkach

MCS plus
klepisko w pozycji uniesionej

 

Klepisko zostało uniesione ponad separator obrotowy. Takie ustawienie jest szczególnie zalecane przy zbożach łatwo podatnych na omłot i w suchych warunkach

dzielone na segmenty klepisko

Oprócz solidnego klepiska standardowego oferowane jest także opcjonalne klepsiko dzielone, które pozwala szybko dostosować kombajn do zbioru różnych upraw. Przedni segment klepiska można łatwo wymontować i wymienić przez chwytacz kamieni.

 

dwa przednie segmenty klepiska o zmiennym rozstawie szczelin.

W klepisku dzielonym można zamontować jeden z dwóch dostępnych segmentów przednich: o wielkości szeczelin wynoszących 14 mm do zbioru zbóż i 24 mm do zbioru kukurydzy.

intensywne wytrząsanie

Długie wytrząsacze z wysokimi stopniami wpływają na poprawienie
separacji i zwiększenie wydajności

 

5 lub 6 wytrząsaczy
oddzielanie do ostatniego ziarna

Długie wytrząsacze wyposażone są w 4 stopnie i aktywne powierzchnie. Pionowe stopnie o wysokości 210 mm są wyposażone w powierzchnie sitowe.

Zwiększa się wtedy powierzchnia wytrząsania a oddzielanie ziarna jest wydajniejsze.

Pierwszy stopień każdego wytrząsacza jest wzmocniony, aby mógł przejąć duży przepływ masy słomy z układu młócącego.

Wytrząsacze MF Activ S
 


 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna