Układ omłotowy i oddzielania

 

Zyski z Państwa inwestycji

 

Kombajny zbożowe Massey Ferguson serii ACTIVA S zostały przygotowane do żniw każdych z upraw, w każdych warunkach. Dzięki 50-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji maszyn rolniczych, kombajny zostały przygotowane do pracy w najbardziej wymagających warunkach.

Kombajny zbożowe MF ACTIVA S z łatwością mogą być przystosowane do upraw takich jak: zboża, groch, słonecznik, rzepak, rosliny trawiaste czy kukurydza.

MF ACtiva s - zaawansowany system omłotu

Kombajny zostały wyposażone w bęben młócący o wysokim stopniu bezwładności, dzięki czemu wydajny omłot jest pewny i łatwy w każdych warunkach.

Do bębna młócącego dodano listwy obciążające zamontowane między cepami dzięki temu uzyskano wysoką bezwładność.

Pozwala to zmniejszyć obciążenie przekładni oraz wymagane zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa.

Profesjonalny Serwis w Tarnowie Podgórnym


Kombajn MF ACTIVA S dostępny w dwóch różnych wersjach:

 

 1. Klepisko młócące z modułem ABC (jest przedłużeniem powierzchni oddzielania głównego klepiska)

2. Klepisko młócące z modułem ABC, MCS (Multi Crop Separator) oraz Power Feed Roler w głównym podajniku.

MCS plus
klepisko w pozycji roboczej

 

Klepisko jest umieszczone pod separatorem obrotowym. Takie ustawienie jest optymalne w celu uzyskania odpowiedniej wydajności  oddzielania przy długiej słomie i w mokrych warunkach

MCS plus
klepisko w pozycji uniesionej

 

Klepisko zostało uniesione ponad separator obrotowy. Takie ustawienie jest szczególnie zalecane przy zbożach łatwo podatnych na omłot i w suchych warunkach

Nowe maszyny rolnicze z gwarancją i używane

dzielone na segmenty klepisko

Oprócz solidnego klepiska standardowego oferowane jest także opcjonalne klepsiko dzielone, które pozwala szybko dostosować kombajn do zbioru różnych upraw. Przedni segment klepiska można łatwo wymontować i wymienić przez chwytacz kamieni.

 

dwa przednie segmenty klepiska o zmiennym rozstawie szczelin.

W klepisku dzielonym można zamontować jeden z dwóch dostępnych segmentów przednich: o wielkości szeczelin wynoszących 14 mm do zbioru zbóż i 24 mm do zbioru kukurydzy.

intensywne wytrząsanie

Długie wytrząsacze z wysokimi stopniami wpływają na poprawienie
separacji i zwiększenie wydajności

 

5 lub 6 wytrząsaczy
oddzielanie do ostatniego ziarna

Długie wytrząsacze wyposażone są w 4 stopnie i aktywne powierzchnie. Pionowe stopnie o wysokości 210 mm są wyposażone w powierzchnie sitowe.

Zwiększa się wtedy powierzchnia wytrząsania a oddzielanie ziarna jest wydajniejsze.

Pierwszy stopień każdego wytrząsacza jest wzmocniony, aby mógł przejąć duży przepływ masy słomy z układu młócącego.

Kombajn MF Activ S na placu Korbanek
 


 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna