Układ omłotowy i oddzielania

Układ omłotowy i układ oddzielania w kombajnach
Massey Ferguson DELTA

 

Niskie straty i ziarno wysokiej jakości to najważnejsze czynniki decydujące o uzyskiwanej przez Państwa rentowności. Bębnowy układ omłotu i oddzielania za pomocą rotorów zapewniają doskonałą jakość i maksymalną wydajność we wszystkich zbieranych uprawach.

 

 

Kombajn MF Delta na placu Korbanek

Bęben młócący, klepisko i Rotor Feeder

Sprawdzony bęben młócący oraz klepisko są takie same jak w kombajnie z wytrząsaczami CENTORA. Dzięki temu kombajn zbożowy DELTA może osiagnąć wyższą przepustowość, lepsze siłowe oddzielanie ziarna i wiekszą moc.

Dodatkowy bęben zasilający RotorFeeder zapewnia równomierne i płynne przejście materiału z młocarni do rotorów, gdzie następuje wydajne oddzielenie ziarna.

Dzięki dużej średnicy bębna uzyskuje się siłę odśrodkową konieczną do oddzielenia ziarna od słomy z wykorzystaniem klepiska. Strumień materiału jest następnie rozdzielany i prowadzony bez wysiłku w kierunku dwóch rotorów.

Maksymalne oddzielanie ziarna

Specjalnie zaprojektowane palce rotorów są rozmieszczone wzdłuż rotorów spiralnie, aby zapewnić transportowanie materiału. Palce są ustawione pod kątem aby uchronić słomę przed uszkodzeniem i zwiekszyć oddzielanie.

Kształt klepisk umieszczonych pod rotorami ułatwia przepływ materiału, zmniejsza jego opór, dzięki czemu unika się uszkodzenia słomy.


 

Serwis  maszyn rolniczych Massey Ferguson
Nowa Oferta w firmie Korbanek jakość i doświadczenie

Przemyślana budowa rotorów

Rotory są wyposażone w palce ustawione spiralnie, które równomiernie prowadzą materiał wykorzystując przy tym siłę odśrodkową.

Uzyskuje się oddzielanie ziarna. Jest ono równe i stałe dzięki czemu osiąga się większą wydajność w porównaniu z klasycznymi wytrząsaczami lub z kombajnami wyposażonymi tylko w same rotory.

Constant Flow - wzrost wydajności do 15%

Kluczem wysokiej wydajności kombajnu jest utrzymanie młocarni przez cały czas całkowicie i równomiernie wypełnionej. Jeśli strumień materiału jest mniejszy, to zapotrzebowanie na materiał wzrasta, by osiągnąć 100% - ową wydajność. Układ Constant Flow jest łatwo uruchamiany za pomocą dźwigni wielofunkcyjnej PowerGrip. Dwa czujniki umieszczone w młocarni przez cały czas monitorują jej obciążenie

Układ maksymalnego przepływu Constant Flow automatycznie steruje prędkością jazdu podczas pracy kombajnu w zależności od obciążenia bębna młócącego zapewniając w ten sposób wysoką i stałą przepustowość. Układ Constant Flow optymalizuje wydajność, zwłaszcza w sytuacji gdy plonowanie na polu zmienia się. Można uzyskać do 15% przepustowości więcej i jednocześnie zmniejszyć straty.

Nowe i używane kombajny w firmie Korbanek w atrakcyjnej cenie

Massey Ferguson Delta

496 - 496 KM

Kombajn zbożowy Massey Ferguson Delta

Kombajn zbożowy Massey-Ferguson Delta

Dane techniczne

Dane techniczne kombajnów zbożowych Massey-Ferguson Delta

 

Model Moc Typ Sposób oddzielania Zbiornik ziarna
MF Delta 9380 496 KM hybrydowy 2 x 4,25 m rotory 12 500 l
MF Delta 9380 AL 496 KM hybrydowy 2 x 4,25 m rotory 10 500 l

Przyszłość w technice żniw

 
 

Połączenie tradycyjnej i nowoczesnej technologii to wydajne zbiory

Hybrydowy kombajn Massey Ferguson Delta, który łączy tradycyjną technologię z rotorowym systemem oddzielania spełnia wysokie wymagania dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych. Posiada wiele nowych funkacji, które poprawiają nie tylko komfort pracy i łatwość obsługi, ale również wspomaga osiągi i wydajność.

MF Delta to potężne kombajny dla wszystkich poszukujących bezpieczne i wydajne zbiory, niezawodność w eksploatacji i technologi która pasuje dla wszystkich potrzeb i wyzwań.

0

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna