pRZEKŁADNIA DYNA-4 

Imponujące osiągi  i efektywna konstrukcja przekładni napędowej Dyna-4 oferuje niezrównaną wydajność, kontrolę i komfort. Wytrzymała przekładnia napędowa Dyna-4, stosowana w całej serii ciągników jest coraz silniejsza.

Massey Ferguson 6616 Ładowacz czołowy

 

Wydajność, kontrola, komfort

  Przekładnia napędowa Dyna-4 jest łatwo obsługiwana i kontrolowana dzięki unikalnemu rozwiązaniu Massey Ferguson: za pomocą dźwigni Power Control, umieszczonej po lewej stronie kierownicy i dzięki dźwigni zmieniającej przełożenia, umieszczonej na prawej konsoli. Wszystkie funkcje przekładni napędowej mogą być łatwo kontrolowane bez konieczności wciskania pedału sprzęgła. Wszystkie informacje o wybranym zakresie przełożeń i o przełożeniu Dynashift  są odczytywane z deski rozdzielczej. W celu zapewnienia sprawnego działania przekładni w standardzie wyposażenia znajduje się także funkcja Speddmatching.
 Podczas zmiany zakresu, funkcja Speedmatching automatycznie dobiera najbardziej dopasowane do prędkości jazdy ciągnika przełożenie Dynashift (półbieg) przekładni napędowej Dyna-4.

 

wydajność w zasięgu ręki

 

 

   Imponujące osiągi i przemyślana konstrukcja przekładni Dyna-4 zapewniają niezrównaną wydajność, łatwe i wygodne sterowanie oraz 16 przełożeń do jazdy do przodu oraz 16 przełożeń do tyłu zmienianych bez użycia pedału sprzęgła.

 

   Ciągniki MF serii 6600 wyposażone w przekładnię Dyna-4 zostały dopasowane aby przenieść moc określonego modelu w optymalny sposób. Przekładnia ta posiada wiele zaawansowanych automatycznych funkcji, które są proste w obsłudze i ułatwiają codzienną pracę operatora zwiększając jego wydajność.

 

   Sterowanie przekładnią Dyna-4 jest proste i komfortowe dzięki dźwigni Power Control oraz dźwigni w kształcie litery T umieszczonej z prawej strony fotela operatora. Ponadto kierunek jazdy można zmieniać za pomocą opcjonalnego joysticka do obsługi ładowacza.

 

 

Zdjęcie Podglądowe Skrzynia Dyna 4 Massey Ferguon

 

Możesz więcej dzięki dyna-4

 

Dźwignia Rewersu w Massey Ferguson


Obsługa lewą ręką

 

   Obsługiwana lewą ręką dźwignia przekładni nawrotnej Power Control posiada wiele zalet: praktyczną zmianę kierunku jazdy przód/tył, zmianę półbiegów i zakresów, wyprzęglanie, pozostawiając przy tym prawą rękę całkowicie wolną, dzięki czemu można nią obsługiwać ładowacz czołowy lub inne maszyny zaczepione z tyłu ciągnika

 

 

Dźwignia od zakresu Dyna Shift Massey Ferguson


Obsługa prawą ręką

 

   Wystarczy przesunąć do przodu dźwignie w kształcie litery T, by zwiększyć przełożenie Dynashift lub zakres albo przesunąć ją do tyłu, by zredukować przełożenie Dynashift lub zakres.

   Podczas zmiany zakresu, funkcja Speedmatching automatycznie dobiera najbardziej doposowane do prędkości jazdy ciągnika przełożenie przekładni Dyna-4 (półbieg).

Włącznik w zakresie biegu pełzającego ciągnika Massey Ferguson


Biegi super-pełzające

 

   Mogą Państwo wykorzystać wyjątkową kontrolę nad pracami wymagającymi bardzo niskich prędkości jazdy. Dzięki dodatkowym 16 biegom (super-pełzającym) mogą Państwo osiągnąć prędkość jazdy wynoszącą zaledwie 160 m/h.

 

zakres prędkości roboczych

 

prędkości jazdy w zależności od zakresu Massey Ferguson

 

   Dyna-4 oferuje 4 przełożenia Dynashift (półbiegi) w każdym zakresie, które doskonale pokrywają się w zakresach prędkości roboczych, dzięki czemu operator może zawsze w łatwy i wygodny sposób dostosować odpowiednią prędkość do wykonywanej pracy czy warunków. Prędkość maksymalna 40 km/h zmniejsza czas trwania przejazdów transportowych.

 

zalety przekładni dyna-4

 

  • znakomite osiągi na podwórzu, polu i drodze 
  • Prosta budowa i sprawdzone, niezawodne komponenty oferują wyjątkowo płynne,  silne i trwałe działanie sprzęgła
  • Wyjątkowe osiągi w polu, cztery przełożenia w każdym zakresie, czyli 16 biegów do przodu i 16 biegów do tyłu, i wszystko to bez konieczności używania pedału sprzęgła 
  • Intuicyjnie i w łatwy sposób obsługiwana lewą ręką przekładnia nawrotna Power Control
  • prosta obsługa za pomocą dźwigni power control, dźwigni "T" lub Joysticka do obsługi ładowacza
  • comfort control - zmiana ustawień agresywności przekładni
  • funkcja "sprzęgła w hamulcu"
  • Wybór trybu prowadzenia za pomocą pedału gazu/ dźwigni zmniejsza wysiłki operatora i optymalizuje wydajność
  • Podczas szybkiej i precyzyjnej pracy z ładowaczem czołowym, komfortowa obsługa umożliwia dostosowanie stopnia agresywności zmiany kierunku jazdy

 

 

O marce Massey Ferguson

logo Massey Ferguson w kolorze czarnym

Fuzja kanadyjskiej firmy Massey-Harris oraz brytyjskiej Harry Ferguson zaowocował powstaniem w 1953 roku nowej marki, która ostatecznie w 1958 roku przyjęła nazwę Massey-Ferguson. Było to połączenie dwóch najpotężniejszych koncernów produkujących maszyny rolnicze w owym okresie.

Zaczynając w połowie XIX wieku Massey-Harris był zawsze wybitnym konstruktorem sprzętu żniwnego i był odpowiedzialny za stworzenie wszystkich kluczowych innowacji w dziedzinie tych maszyn włącznie z pierwszym na świecie, powszechnie stosowanym, samojezdnym kombajnem zbożowym.

Zrzeszenie z Harrym Fergusonem i stworzonym przez niego rewolucyjnym trzypunktowym układem zawieszania stworzyło markę, która odnisła wieki sukces. Dzięki temu już wkrótce po powstaniu w ofercie dla rolników na całym świecie dostępny był pełen zakres maszyn żniwnych, znakomita linia ciągników oraz wszechstronny i niezawodny serwis.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna